[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

4 sposoby na udany powrót do treningów

Uważamy, że do każdego karnetu na siłownię powinno się otrzymywać gratis kilka dodatkowych godzin w tygodniu na treningi. To głównie brak czasu oraz kontuzje powodują, że systematyczność i wypracowana forma idą jak krew w piach. Sprawdź, jak wrócić do starych nawyków treningowych.

fot. Alexander Lukatskiy 2014 / shutterstock.com
W przerwie na wakacje, leczenie kontuzji, problemy w pracy i rodzinne obowiązki łatwo możesz zaniedbać treningi. Tydzień przeradza się w miesiąc, a potem mija pół roku i rok. Powrót do systematycznych ćwiczeń nie musi być trudny. Szczególnie, jeśli zastosujesz nasze zasady.

Myśl o sukcesie

REKLAMA

Wzniosłe cele, jak utrata 15 kilo, mogą się wydawać nieosiągalne. Zamiast planować, zacznij od małych wyzwań. Daj sobie prosty cel, który wykonasz i da Ci on siłę na kolejne wyzwania. Przykładowo: spróbuj pobiegać dziś 5 minut dłużej lub zrobić jedno podciągnięcie więcej. Odnosząc sukces zmotywujesz się do działania – będziesz stopniowo zwiększał swoje możliwości.

Wypadkową tych "małych" celów będzie osiągnięcie tego głównego, czyli wcześniej wspomnianej utraty wagi. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób to właśnie Ci ludzie, którzy tracą wagę powoli i w stałych odstępach czasu, mają większe szansę na zachowanie mniejszej masy ciała w przyszłości.

Mobilność priorytetem

Wracając do treningów chwyć za hantle, z którymi zaczynałeś przygodę z siłką. Jeśli zaczniesz atakować ciało największymi ciężarami – ból mięśni potrwa kilka dni, a to znowu spowoduje przerwę od siłowni, czyli rzecz absolutnie niewskazaną, radzi BJ Gaddour, twórca Men’s Health StreamFit. Zacznij nowy rozdział treningów, skupiając się na mobilności. Przypomnisz mięśniom, o co tu chodziło, a zakwasy nie przykują Cię do łóżka na drugi dzień.

Wyeliminuj przeszkody

Nie zaczynaj od kupowania topowego sprzętu za wielkie pieniądze, aby trenować po dwie godziny dziennie sześć razy w tygodniu. "Konsekwencja wygrywa z intensywnością. Nawet, gdy masz jedynie 20 minut – wykorzystaj je na trening i poruszaj się" – radzi Gaddour. Nawet te 10-20 minut może sprawić, że jutro z większą chęcią udasz się na kolejną sesję treningową i nie opuścisz kolejnej (według zapewnień brytyjskich badanych szansa na to spada w takim wypadku o 61%).

Nie mówimy, że musisz jechać na siłkę, aby przez 10 minut poskakać chaotycznie i wrócić. Trochę wolnej przestrzeni w zamkniętym pomieszczeniu i trening z masą własnego ciała mogą całkiem efektywnie załatwić sprawę. Sprawdź proponowany przez trenerów MH krótki i intensywny trening bez sprzętu.

Namów na trening kumpla

Jeżeli chodzi o systematyczność w treningu – przyjście na siłownię to już połowa sukcesu. To wzajemna motywacja pomoże wam ruszyć tyłek z kanapy, bo gdy jeden będzie kręcił nosem, drugi wyciągnie go z domu. Dodatkowo – żaden nie będzie chciał być "tym słabszym".

Naszą opinię podzielają także naukowcy. Podczas badań na Michigan State University ludzie wykonywali "deskę" (plank) przez średnio 33 sekundy dłużej, gdy ćwiczyli z zespołem. Trening w grupie ma więc wielki wpływ na Twój długofalowy sukces – zmusza Cię do robienia rzeczy, których sam prawdopodobnie byś nie zrobił. I to jak najlepiej.

MH

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij