4 ćwiczenia na mobilność

Praca przy biurku plus sam trening siłowy to nie jest idealny przepis na dobrą formę. Dodaj szczyptę elastyczności i uwolnij potencjał, jaki naprawdę mają Twoje mięśnie.

mobilność,elastyczność shutterstock.com

1. Zwis

5 serii po 20 sekund

Drążek służy nie tylko  do podciągania – możesz dzięki niemu rozluźnić całą obręcz barkową. Zawiśnij na drążku, trzymając go nachwytem. Całkowicie rozluźnij plecy i barki. Nogi trzymaj razem, a core napięty  – pozostań w tej pozycji przez 20 sekund. Wróć na ziemię, odpocznij przez 10 s i powtórz to jeszcze 4 razy.

2. Ściąganie taśmy w dół

2 serie po 10 powtórzeń

Poprawia zmęczoną siedzeniem sylwetkę przez wzmocnienie góry pleców. Zamocuj gumę do  ćwiczeń powyżej głowy  i złap oba jej końce, tak by ramiona mieć wyprostowane przed sobą, a dłonie skierowane do siebie. Opuść wyprostowane ramiona na boki. Zostań bez ruchu w tej pozycji przez sekundę, potem unieś ramiona do pozycji w kształcie litery Y i znowu zatrzymaj ruch na moment. Wróć do pozycji startowej.

3. Przysiad z kettlem

4 powtórzenia po 10 sekund

Poprawia ruchomość  bioder, kolan i kostek.  Stań w lekkim rozkroku, trzymając kettla obiema rękoma na wysokości klatki piersiowej. Obniż pozycję do pełnego przysiadu, zachowując naturalną krzywiznę kręgosłupa. Pierś do przodu, kolana na zewnątrz, tak by między nimi znalazły miejsce łokcie. Zostań w tej pozycji przez 10 s. Możesz bujać się na boki, ale nie odrywaj przy tym pięt od podłoża.

4. Skręty nóg w pozycji siedzącej

2 serie po 10 powtórzeń

Twoje biodra wyruszą  w podróż do pełnego zakresu ruchu. Usiądź z nogami rozstawionymi szeroko i zgiętymi kolanami, trzymając piłkę przy klatce. Przenieś kolana na jeden bok, tak by oba znalazły się na podłodze zgięte pod kątem prostym (przynajmniej spróbuj). Obracaj stopy na pięcie, ale nie odrywaj ich od podłogi. Rób po 10 na obie strony.

Zobacz również:
REKLAMA