3 ćwiczenia na większe ramię

Nie ma nic wstydliwego w tym, że chciałbyś mieć większą łapę. To nie próżność. Z ramieniem XL jesteś silniejszy, możesz trenować ciężej i skuteczniej, odstraszasz potencjalnych napastników i zwiększasz swoje szanse na przekazanie genów!  

shutterstock.com

Zamiast ciągle katować ten biedny biceps, poważniej zainteresuj się tricepsem. To on stanowi 60% objętości ramienia. Dorzuć te ćwiczenia do swojego programu treningowego i zaatakuj mięsień trójgłowy ramienia pod każdym kątem.

1. Uginanie ramion na wyciągu górnym

 4 serie, 8-10 powtórzeń

Przyczep właściwy uchwyt do linki górnego wyciągu, stań lekko pochylony, ale nie rób kociego grzbietu! Łokcie trzymaj blisko tułowia. Teraz przyciągnij linki do siebie w dół. Nie musisz prostować całkowicie łokci. Staraj się pracować samymi ramionami, kontrolując również fazę negatywną.

2. Prostowanie ramion  na wyciągu dolnym

4 serie, 8-10 powtórzeń

Przyszykuj sobie również drugie stanowisko przy wyciągu (ziomki zrozumieją). Stań w lekkim pochyleniu, wysuwając delikatnie jedną nogę do przodu. Złap uchwyt za głową i prostuj ramiona, aż znajdą się nad nią. To ćwiczenie działa świetnie na mięśnie stabilizujące ramion.

3. Uginanie ramion gryfem łamanym

 3 serie, 12-15 powtórzeń

Znajdź gdzieś w kącie gryf łamany (najlepiej mocno łamany), złap go nachwytem i, stojąc prosto, ugnij ramiona, by przyciągnąć sztangę do górnej części klatki piersiowej. Pilnuj łokci i nie machaj nimi na boki.

Zobacz również:
REKLAMA