[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

17 śmiesznych błędów na siłowni

Klub fitness – jak każdy inny – chętnie widzi u siebie tylko tych, którzy przestrzegają reguł i wiedzą, jak się w nim zachować. Sprawdź, kto miałby z tym problemy i czy Ty sam potrafisz złapać dobrą formę i zapracować na dobrą opinię. 

Błędy na siłowni
1. Łamacz szyi

Unoszenie głowy ponad tułów i przyciąganie szyi do klatki powoduje niepotrzebne naprężenia w mięśniach karku i kręgosłupie. Z kolei unoszenie nóg za wysoko i za blisko tułowia zmniejsza obciążenia mięśni brzucha. Efekt tych ćwiczeń jest bardzo mały.

2. Jak baletnica

Stawanie na palcach w czasie ćwiczeń ze sztangą zwiększa obciążenie kolan, a przy takim wygięciu pleców kontuzja kręgosłupa już czeka; może za kilka tygodni, może miesięcy...

3. Podnośnik pleców

To prawda – wyginanie pleców w łuk w czasie wyciskania powoduje, że jest ono łatwiejsze. Ale jeśli chcesz wzmocnić mięśnie piersiowe, plecy trzymaj płasko na ławeczce. Dzięki temu bezpieczniejsze będą również Twoje lędźwie.

4. Zraszacz maszyn

Zawsze bierz ze sobą ręcznik do sali ćwiczeń i kładź go na urządzenia, na których trenujesz. Dzięki temu ćwicząca po Tobie osoba nie będzie musiała przynosić na trening Domestosa.

5. Beztlenowiec

Oddychaj, i to jak najgłębiej. Wstrzymywanie oddechu w czasie ćwiczenia pozbawia pracujące mięśnie tlenu, czyli paliwa. Wciągaj powietrze, kiedy opuszczasz ciężar i wypuszczaj, kiedy go unosisz.

6. Miotacz zacisków

Zawsze zakładaj zaciski na sztangę. Nieoczekiwana utrata sił lub koordynacji może spowodować, że gościowi trenującemu obok talerz upadnie na odcisk.

7. Pseudoasekurant

Kumpel, który asekuruje Cię przy wyciskaniu na ławce, praktycznie nie powinien dotykać sztangi, jeśli jest ona w ruchu. Nadmierna pomoc pakuje jego ego, a nie Twoje mięśnie.

8. Myśliciel

Nie osiągniesz lepszej formy, jeśli w czasie treningu będziesz myślał o niebieskich migdałach. Skoncentruj się na ćwiczeniu, szczególnie na poprawnej technice.

9. Ocieplacz

Ubranie trzech warstw ciuchów nie spowoduje szybszej utraty wagi. Intensywniejsze pocenie sprawi jedynie, że szybciej odwodnisz organizm i mięśnie szybciej opadną z sił. 

REKLAMA

Błędy na siłowni
10. Komórkowiec

Jeśli już koniecznie musisz być w zasięgu, to przynajmniej przełącz tryb komórki na „Milczy”. I wyjdź na korytarz, jeśli musisz porozmawiać. To nie jest reality show – nikt nie musi słuchać Twoich zwierzeń.

11. Jednoręki bandyta

Jeśli urządzenie ma dwa uchwyty, wykorzystaj je. Ktoś tak zaprojektował urządzenia, by były bezpieczne i trening nie powodował kontuzji. Jednorącz możesz pracować jedynie z hantlami i... kurami.

12. Narcyz

Lustro służy temu, kto przed nim trenuje. Nie ma nic złego w tym, że przejdziesz przed nim, idąc po wodę czy płyn do umycia po sobie urządzenia, ale poprawianie fryzury zostaw na później.

13. Leniwiec

Zbytnie obniżenie siodełka na rowerze stacjonarnym nieco ułatwia pedałowanie, ale spalasz przez to mniej kalorii. A chyba nie o to chodzi.

14. Zaciskacz pasa

Pasy na kręgosłup są jedynie dla tych, którzy trenują z obciążeniami maksymalnymi lub z kontuzją. Jeśli nie należysz do żadnej z tych kategorii, zrezygnuj z nich. Pas raczej osłabia Twoje mięśnie niż pomaga w treningu.

15. Decybelarz

To nie jest uniwersytecka biblioteka, ale nie rób wiele hałasu o nic. Zrzucanie ciężaru z wielkim hukiem oznacza, że nie dajesz rady odłożyć go na miejsce.

16. Luzak stopowy

Korzystaj z zapięć na pedałach. Jeśli nie zapniesz stopy, będziesz mógł tylko naciskać na pedały i noga nie będzie pracować w fazie unoszenia.

17. Nosiciel wirusów

Trenowanie kiedy nie jesteś w pełni zdrowy osłabia Twój system obronny organizmu. Przeziębienie będzie trwało dłużej. Grypa też, a w dodatku możesz spowodować pandemię grypy sztangielkowej.  

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij