11 patentów na skuteczne odchudzanie

Porażki, które poniosłeś, to tylko przegrane bitwy. W wojnie z balastem górą na pewno będziesz Ty. Ale jak to na wojnie bywa, wygrywa ten, kto stosuje lepszą strategię. Zatem, do dzieła, wojna sama się nie wygra. Oto 11 patentów, które pomogą Ci osiągnąć sukces. 

11 patentów na skuteczne odchudzanie lenetstan 2015/Shutterstock
fot. lenetstan 2015/Shutterstock

1. Motywuj się

REKLAMA

Co kilka tygodni rób zdjęcie swojej sylwetki. Brzmi może głupio, ale naprawdę to skuteczna metoda. Wyraźnie widząc zmiany, będziesz miał ochotę na więcej.

 

2. Wyrzuć wagę

A raczej zastąp klasyczną wagę taką, dzięki której oprócz masy ciała będziesz mógł sprawdzić również jego skład, by jak najdokładniej mierzyć postępy.

3. Do stołu!

Stare przysłowie brzmi: 6-pak robi się w kuchni, a nie na treningu. Śmiało korzystaj z naszej bazy przepisów.

4. Wiosłuj

Masz do wyboru mechaniczną bieżnię i wioślarza? Bez chwili zastanowienia zajmij pozycję na tym drugim sprzęcie. Będziesz spalał tłuszcz i budował mięśnie. Tu znajdziesz kompleksowe informacje o treningu wioślarskim.

5. Jedz białko

Proteiny oznaczają mięśnie, a im więcej mięśni, tym większe zapotrzebowanie kaloryczne.

6. Czytaj MH

Staramy się w każdym numerze dawać Ci jak najwięcej wartościowych porad dotyczących nie tylko sportu i fitnessu. Zostań z nami, by zwiększyć swoje szanse na sukces.

7. Spiesz się powoli

Czytelnikiem MH jesteś już od jakiegoś czasu, więc doskonale znasz zalety treningów interwałowych. Tylko uważaj: na start bezpieczniejsze będą treningi kardio.  

8. Złóż to w całość

Wybieraj takie ćwiczenia, które w każdym ruchu wymagają skoordynowanej pracy wielu mięśni. Spalisz w ten sposób więcej kalorii.  

9. Idź na siłkę

Do zrzucenia sporo kilogramów? W takim razie odpuść kardio i zacznij trenować z ciężarami. To skuteczniejszy oręż w wojnie z tłuszczem, który przy okazji mniej niż np. bieganie zużywa Twoje przeciążone stawy.

10. Miksuj!  

Programy treningowe – jak wszystko – mają określoną żywotność. Nawet jeśli wyjątkowo polubiłeś konkretny zestaw ćwiczeń, nie miej skrupułów i rozstań się z nim po 4-6 tygodniach. Musisz zaskakiwać swój organizm i często dawać mu nowe argumenty do walki z balastem.

11. Bez nerwów

Tym razem podejdź do zagadnienia na spokojnie. Pierwsze wizyty na siłowni wykorzystaj do określenia ciężarów wyjściowych, z którymi będziesz pracować. Zanotuj swoje osiągi, a następnie konsekwentnie z tygodnia na tydzień poprawiaj je. 

Odchudzanie może być niezwykle proste i szybsze niż Ci się wydaje. Kluczem do sukcesu jest wiedza. Jeśli pojmiesz, w jaki sposób funkcjonuje Twoje ciało, droga do sylwetki marzeń stanie przed Tobą otworem. Oto 4 zasady działania Twojego metabolizmu, których zrozumienie pomoże Ci zrzucić zbędny balast.

MH 10/2014

REKLAMA