[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

11 patentów na lepszą kondycję

Oprócz silnych mięśni i doskonale prezentującej się sylwetki, istotna jest kondycja ze stali. To ona pozwala Ci trenować dłużej i daje lepsze osiągi. Oto 11 patentów, dzięki którym na boisku czy ringu będziesz mógł dawać z siebie jeszcze więcej. I to przy krótszych treningach. 

11 patentów na lepszą kondycję fot. holbox 2015/Shutterstock
1. 20:10 Tabata

Powyższe równanie ma same wiadome i oznacza lepszą formę w 4 minuty. Właśnie tyle trwa ten rodem z Japonii trening interwałowy, który jednocześnie poprawi Twoją wytrzymałość aerobową i anaerobową. To proste: przez 20 sekund wykonujesz ćwiczenie (np. krokodylki), a odpoczywasz 10 s. Powtarzasz 8 x. Voilà!  

REKLAMA
 

2. Zimny uścisk

Schładzanie dłoni podczas wysiłku może błyskawicznie poprawić Twoje osiągi – sugerują naukowcy zrzeszeni w The American Heart Association. Wg nich nawet trzymanie podczas biegu butelki zimnej wody może poprawić regulację temperatury Twojego ciała.

3. Siła zespołu

Wiedziałeś o tym od zawsze, od teraz masz na to dowody. W branżowym „Annals of Behavioral Medicine” naukowcy dowiedli, że treningi z kumplami są często nawet 2 razy dłuższe.

4. Metoda 10-20-30

Biegnij sprint przez 10 sekund, zwolnij odrobinę przez następnych 20 s i przez 30 s truchtaj. Powtórz całość 25 razy. Wg „Journal of Applied Physiology ” w 2 mies. poprawisz czas na 5 km. p y jg

5. Ćwicz mniej

Codzienne treningi mogą wyrządzić Ci czasami więcej szkody niż pożytku. Dbaj o dietę i pełną regenerację – jeśli nie czujesz się na siłach, odpuść trening. Zmęczony, zamiast posunąć formę do przodu, tylko zniechęcisz się do kolejnych sesji. Ćwicząc mniej, ale mądrze, ugrasz więcej.

6. Pełną piersią

Do treningowej torby wrzucaj gumy do żucia. Naukowcy z Massey Univeristy donoszą, że chłodzący smak mentolu może zwiększyć wytrzymałość nawet o 12%. Żuj śmiało w trakcie treningu, tylko uważaj, by jej nie połknąć.

7. Nie licz powtórzeń

Chcesz trening siłowy zamienić w sesję, podczas której poprawiać będziesz również wytrzymałość? Rób jak najwięcej powtórzeń w określonej jednostce czasu.

8. Jedz!

Dodawaj cebulę do każdego posiłku, do którego pasuje. Kwercetyna poprawi pracę Twoich naczyń krwionośnych i zwiększy dostawy tlenu do mięśni. Natychmiast!

9. Zostań w łóżku

Zaśpij do pracy. Wg badań dodatkowa godzina w łóżku zwiększy poziom Twojego testosteronu i zmniejszy o 10% późniejszą chęć drzemki – donosi „Journal of the American Medical Association”. Odpocznij i rośnij.

10. Nawadniaj się

Postaw na izotoniki – im prostszy skład, tym lepiej. Przed wyczerpującym treningiem nie wybieraj opcji wolnej od węglowodanów. Chcesz zrobić izotonik sam? Rozpuść w wodzie miód i dodaj cytrynę.

11. Licz do trzech

Gdy na trasie poczujesz kłucie kolki, co trzeci krok wydychaj maksymalnie powietrze, by wyregulować pracę przepony.

Wydaje Ci się, że z Twoją kondycją jest w porządku? Może Ci się wydawać lub rzeczywiście może być w porządku. Wykonaj test sprawnościowy i zobacz, czy jesteś twardzielem, czy przeciętniakiem.

MH 07/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij