[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

10 patentów na treningową superformę

Nasze patenty na superformę są nie tylko proste, ale i w 100% skuteczne. Zobacz, jak szybko poprawić osiągi, dokonując tylko kosmetycznych zmian. Oto 10 patentów, dzięki którym Twój trening będzie jeszcze skuteczniejszy, a Twoja forma szybko poszybuje w górę.

10 patentów na treningową superformę fot. Miljan Mladenovic 2015/Shutterstock
1. Motywuj się

Żeby szybciej zobaczyć efekty treningu w lustrze i na wadze, wystarczy... trenować. Idź do gymu, nawet jeśli za oknem pada, wieje i złe chce Cię zniszczyć.

REKLAMA
 

2. Oddychaj

Praca z ciężarami dzieli się, ogólnie rzecz biorąc, na dwie fazy: koncentryczną i ekscentryczną. W pierwszej mięsień ulega skróceniu, w drugiej wydłuża się. Pierwsza to wydech, druga wdech. Pilnuj oddechu, by z każdego powtórzenia wycisnąć jak najwięcej.

3. Nie przestawaj

Po wykonaniu 6-tygodniowego planu nie zawieszaj karnetu w siłowni na kolejne pół roku, bo po chwili okaże się, że zamiast poprawiać formę, będziesz musiał budować ją od nowa.

4. Weź telefon

I korzystaj z niego w siłowni – tylko zamiast wysyłać snapchaty, włącz np. aplikację do treningów interwałowych.

5. Myśl

Naukowcy są zgodni: im częściej będziesz analizował poprzednie treningi i wyobrażał sobie doskonałe następne, tym szybciej zbudujesz formę. Proste.

6. Mocny chwyt

To właśnie słabe przedramiona mogą blokować postępy. Wzmocnij je, ściskając miękką piłeczkę – jest lepsza niż ściskacze do nadgarstków.

7. Nie oszukuj

Piszemy o tym w każdym numerze, a i tak wiemy, że zbyt często zapominasz o porządnej rozgrzewce, nie wspominając już o kilku minutach rozciągania na koniec treningu. Tracisz na tym tylko Ty i Twoje mięśnie. No, koniec kazania, przejdź do truchtu.

8. Bądź dokładny

Nie osiągniesz założonego celu, jeśli na treningach bezmyślnie będziesz przerzucał żelastwo – nawet jeśli będą to spore ciężary. Zawsze pamiętaj o prawidłowej technice, by poddawać mięśnie właściwemu napięciu. Kontroluj też oddech (patrz poniżej).

9. Ćwicz w masce

Rzadsze powietrze na wysokościach zmusza organizm do cięższej pracy, zwiększając jego zdolność do przyswajania tlenu – właśnie dlatego najlepsi sportowcy obozy przygotowujące do ważnych zawodów planują i odbywają wysoko w górach. Trenując w Elevation Training Mask 2.0, superformę zbudujesz bez wyjazdu w góry.

10. ”Gonna fly now”

W trakcie treningów słuchaj ulubionej, mocno inspirującej muzyki. Pamiętasz utwór, przy którym Rocky wbiegał po schodach? Właśnie.

Brakuje Ci motywacji do treningu? Może masz za daleko na siłownię, a przy okazji zamiast pięknej instruktorki z zalotnym uśmiechem, siedzi tam przypakowany koleś? Każdemu zdarzają się chwile zwątpienia, jednak weź się w garść i przypomnij sobie, po co trenujesz. Oto 9 motywacyjnych patentów, które pomogą Ci wytrwać w Twoim treningowym trudzie.

MH 11/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij