Jak schudnąć 40 kg? Rafałowi się udało!

Rafał nie lubi siedzieć bezczynnie. Woli działać. Udowodnił to kilka lat temu, gdy założył swoją pierwszą firmę. Biznes rozkręcał się szybko, a wraz z nim rozwijała się jego nadwaga. Rafał postanowił nie zwlekać i znowu wziął sprawy w swoje ręce.

Jacek Heliasz - heliasz.com
fot. Jacek Heliasz - heliasz.com

Kiedy Rafał zakładał swój biznes, nie spodziewał się efektów ubocznych w postaci  nadwagi. Ale nieregularne posiłki, życie w ciągłych rozjazdach i mało ruchu spowodowały, że zaczął tyć w zastraszającym tempie. I mimo że ciągle był na diecie, każde 5 kilo, które udało mu się zrzucić, nadrabiał z nawiązką. Dlatego w pewnym momencie nie wytrzymał, zacisnął zęby i wziął się za siebie.

Walka:

Zaczął od ostrej diety. Tym sposobem zrzucił kilkanaście kilo i przez jakiś czas utrzymywał wagę na poziomie 110 kg. Ale ten wynik go nie satysfakcjonował. Dla lepszego efektu ostro zabrał się za sport i zaczął jeść nie tylko mało, ale i mądrze. Żeby dotrzeć na siłownię, musiał biec kilka kilometrów, a bywał tam 3-4 razy w tygodniu po 45 minut. Nie żałował sobie też przejażdżek na rowerze.

Rafał już wie, że w odchudzaniu najtrudniej jest o systematyczność, ale to właśnie ona stanowi klucz do sukcesu. Dzięki niej waży dziś kilkadziesiąt kilo mniej.

Zaczął jeść regularnie i zdrowo – mniej mięsa, więcej owoców morza i jarzyn. Porządne śniadanie, bogaty w witaminy i mikroelementy obiad i lekka kolacja. A dla przyjemności gorzka czekolada i czerwone wino. 

Zwycięstwo:

Rafał już wie, że w odchudzaniu najtrudniej jest o systematyczność, ale to właśnie ona stanowi klucz do sukcesu. Dzięki temu, że udało mu się ją utrzymać, waży dziś o kilkadziesiąt kilo mniej. Wszystkie ubrania musiał wymienić na nowe, w mniejszych rozmiarach. Nauczony na własnych błędach, więcej ich nie powtórzy. Za bardzo lubi swój nowy tryb życia.

Co jadłem:

Na moje typowe menu składa się dużo ciemnego pieczywa, owoców morza i gotowanego mięsa. Ale najważniejsza jest regularność posiłków. Małe śniadanie, zdrowe drugie śniadanie, pożywny obiad i wczesna kolacja. Jeśli już zdarza mu się jeść po 18, to tylko orzechy albo suszone owoce. 

  • śniadanie: ok. 6 rano: biały ser, tuńczyk  lub łosoś z razowym pieczywem
  • drugie śniadanie: jabłko, mały jogurt lub kefir
  • obiad: gotowane warzywa, łosoś lub inna ryba albo ryż z owocami morza  
  • kolacja: pomidor z kromką ciemnego pieczywa lub orzechy, migdały i suszone figi z czerwonym winem

Jak ćwiczyłem:

Zaczynałem od 1,5 godziny treningu, ale w pewnym momencie doszedłem nawet do 3 godzin 4 razy w tygodniu. Wiem, to sporo, ale chodziło mi o szybkie efekty. W skład treningu wchodziły biegi i trening na siłowni. Po ćwiczeniach  siłowych wskakiwałem na rower. Z czasem zacząłem biegać nie tylko na bieżni, ale i na zewnątrz. A kiedy zrzuciłem zbędne kilogramy, dzięki ćwiczeniom nabrałem nieco masy mięśniowej. 

Men's Health 04/2008

Zobacz również:
REKLAMA