[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Zdrowe szaszłyki na grilla - przepisy

Karkówka, kotlety, kaszanka, kiełbaski. Nie masz czasem dość tej tłustej grillowej rutyny? Jeśli tak, to MH ma dla Ciebie przepisy na proste szaszłyki, które nie dość, że mają mało kalorii, to jeszcze wzmocnią Twoje zdrowie i mięśnie.

fot. Jacek Heliasz - heliasz.com
Poza kapitalną stroną towarzyską i świeżym powietrzem, grillowanie jest genialnym sposobem przygotowania potraw nienaruszającym ich zasobów witamin i minerałów. Co więcej, pichcenie odbywa się w zasadzie bez tłuszczu. Wszystko to oczywiście pod warunkiem, że stosujesz się do kilku dietetycznych reguł i paru zasad zdrowego rozsądku.

Rzucaj na ruszt raczej mięso kurczaka lub indyka niż wieprzowinę, raczej chude wołowe lub rybę niż baranie żeberka. Dodawaj jak najwięcej warzyw - większość świetnie znosi grillowanie - lub przynajmniej postaw na stole ogromną michę sałaty.

Jako podpałki używaj węgla drzewnego; nigdy nie rozpalaj paleniska za pomocą alkoholu. A propos, nadwyżka tego ostatniego stosowanego wewnętrznie i otwarcie paczki czipsów podczas biesiady sprawią, że szlag trafi zdrowie i całą dietetykę.

REKLAMA
Szaszłyk drobiowy z owocami i czosnkiem


Wersja superlight, o słodkoostrym smaku.

Składniki dla 4 osób:

- 0,5 kg piersi z kurczaka bez skóry

- puszka ananasów

- główka czosnku

- sól, świeżo zmielony biały pieprz

Przygotowanie:

Umyj i oczyść mięso z błon i tłuszczu, pokrój w 2-centymetrowe kostki.

Krążki ananasa pokrój na trzy części.

Przygotuj obrane ząbki czosnku.

Zrób zalewę (2 łyżki oliwy z oliwek extra vergine, sok z puszki ananasów, 3 zmiażdżone ząbki czosnku) i wrzuć do niej pokrojone mięso. Trzymaj 2 godziny w lodówce.

Składniki nadziej na szpadki i przełóż ząbkami świeżego czosnku.

Szaszłyk posmaruj oliwą i grilluj 5 minut z każdej strony. Posyp przyprawami.

Walory zdrowotne:

Pierś kurczaka ma niewielką liczbę kcal (tylko 99 kcal/100 g) i jest jednym z najchudszych mięs, ale za to 100-gramowa porcja wypełnia w 2/3 nasze dzienne zapotrzebowanie na pełnowartościowe białko.

Ananas zawiera witaminy A, B, C i przede wszystkim bromelinę - enzym rozkładający białko, który ułatwia trawienie i pozwala szybciej budować masę.

Walory towarzyskie:

Zjedzenie ananasa zmienia smak męskiego nasienia na łagodny i bardziej słodki. W kosmetyce używa się go przeciwko cellulitisowi.

1 2 3
STRONA 1 z 3

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij