[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Zdrowe jedzenie: ziarna kakao, buraki i tłuste ryby - jak pomogą Twojej formie?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Zdrowe jedzenie: ziarna kakao, buraki i tłuste ryby - jak pomogą Twojej formie?

Kluczem do zachowania sprawnego mózgu i pokonania niszczycielskiej mocy czasu są ziarna kakao. Co wesprą buraki i ryby?

kakao fot. Shutterstock
Zapamiętaj – dzięki kakao przyjdzie Ci to bez wysiłku – słowo klucz: flawonole. To zawarte w roślinach przeciwutleniacze (kakao jest ich wybornym źródłem), które chronią przed chorobami układu krwionośnego.

Odkrycia naukowców z Columbia University Medical Center w USA pokazują, że flawonole spowalniają również związaną z wiekiem utratę pamięci. Efekt zaobserwowano u osób, które przez 3 miesiące co rano piły napój bogaty w kakao. Wygląda na to, że aby poprawić pamięć, dobrze jest czasem zapomnieć. O espresso.

3 sposoby na kakao

Nieśmiertelna gorzka czekolada to niejedyny sposób, aby codzienna dieta była bogata we flawonoidy.

Gorący kubek: Kakao rób na wodzie lub mleku kokosowym. Nie używaj granulatu, tylko ciemnego, gorzkiego proszku bez żadnych dodatków.

Kanapki: Zamiast masła orzechowego, możesz posmarować pieczywo kakaowym.

Na deser: Ziarna kakaowca możesz jeść same. Jeśli są za gorzkie, dodawaj je starte do deserów, koktajli, owsianki i jogurtu.

REKLAMA

STRONA 1 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij