[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Zbij wagę raz i na zawsze

Naukowcy chyba rozczytali się w Men’s Health, bo zgodnym chórem twierdzą, że małe zmiany przynoszą wielkie rezultaty. 

facet, sześciopak fot. Shutterstock
Na linii ognia

Przeciwnik jest podstępny, ale Ty wydasz mu pojedynek na własnych zasadach. Poznaj sprawdzone sztuczki.

Żuj, żuj, żuj

Chińscy naukowcy dowiedli, że przeżuwając każdy kawałek 40 razy, zjesz 12% mniej, niż przeżuwając tylko 15 razy. Wymaga cierpliwości, ale dlaczego nie?

Rozsmakuj się

Brytyjscy badacze udowodnili, że zachwycanie się jedzeniem i mówienie o tym głośno (także do siebie!) sprawia, że będziesz syty na dłużej. Smacznego!

Kupuj z apetytem

Na zakupy wybieraj się po posiłku. Unikaj natomiast chodzenia do sklepu na głodnego – wówczas wybierasz bardziej kaloryczne produkty.

Dźwigaj ciężary

Koszyk (zamiast wózka) sprawi, że kupisz zdecydowanie mniej.

Unikaj głodu

"Wyobraź sobie, że Twój żołądek to bak i staraj się, aby zawsze był w połowie pełny" - radzi dietetyk Matt Lawson. Mniejsze posiłki gwarantowane. 

Dobra podkładka

Jeśli wybierasz się do restauracji i wiesz, że będziesz poddawany ogromnym pokusom, zjedz wcześniej jabłko albo przekąskę zawierającą przynajmniej 15 gramów białka. "Po Twoim organizmie będzie krążyć mniej hormonów głodu – mówi dr Scott Kahan. – Dzięki temu zjesz mniej i ograniczysz dzienne spożycie kalorii". 

 

REKLAMA

REKLAMA

grill fot. Shutterstock
Ogranicz spożycie

Czyli jak w łatwy sposób znaleźć zdrowe zamienniki dla niezdrowych nawyków.

Jedz to:

2 łodygi selera 1 marchewka 2 łyżki guacamole

  • 45 g 120 kcal 4,5 g tłuszczu

Nie to:

Baton Mars

  • 47 g 212 kcal 17 g tłuszczu  

Jedz to:

Lasagne

  • 250 g 318 kcal 11,8 g tłuszczu  

Nie to:

Spaghetti bolognese

  • 250 g 498 kcal 11,5 g tłuszczu  

Jedz to:

Oliwki z papryką

  • 50 g 75 kcal 2 g tłuszczu  

Nie to:

Nachos

  • 50 g 245 kcal 13 g tłuszczu  

Jedz to:

Pierś z kurczaka

  • 100 g 120 kcal 3,7 g tłuszczu  

Nie to:

Żeberka wieprzowe

  • 100 g 340 kcal 24 g tłuszczu

MH 04/2015 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij