[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wina świata: świeżość prosto z Australii

Witamy w winnicach Australii, zawdzięczających swój sukces Szkotowi Jamesowi Busby'emu, który w XIX wieku  przewiózł do Sydney ponad 500 odmian winorośli. Dziś Australia ma więcej niż 1600 winnic i nie jest to jej ostatnie słowo. Warto zachwycić się świeżością z antypodów. 

Wina świata: świeżość prosto z Australii fot. Andrey Bayda 2015/shutterstock
Australia

Australia jako jeden z młodszych krajów winiarskich zawojował światowe rynki prostymi, ale znakomitymi w odbiorze winami. O bardzo szybkim sukcesie australijskich win zadecydowały świeżość, nowoczesność i prostota, zupełnie jak klimat tamtejszego życia. 

REKLAMA
 

Nie odczuwa się tam ogromnego zamętu czy pośpiechu, życie toczy się leniwie i spokojnie. I być może dlatego wina pochodzące z Australii są określane jako „przyjazne dla konsumenta”, co tak naprawdę jest określeniem win odmianowych, rozpoznawalnych na całym świecie. 

Wina czerwone:

Hardys Nottage Hill Shiraz

To czerwone, wytrawne wino pokazuje pikantne smaki owocowych odmian, charakterystyczne dla klasycznego australijskiego stylu. Wyczuwalny słodki posmak w tle jest znakomitym uzupełnieniem, co najlepiej sprawdzić samemu przy kolacji, na przykład z makaronem.

Cena: 43,90 zł

Lindemans Bin 50 Shiraz

Wino skomponowane z aromatu czarnej porzeczki i odrobiny pieprzu jest idealne do wielu rozmaitych potraw – od wołowiny i baraniny po sery, owoce, a nawet czekoladę. Shiraz w tym wydaniu jest wyrazisty i wyśmienity.

Cena: 54,90 zł

Wolf Blass Yellow Label Shiraz

Wyjątkowo lekki shiraz, bez śladu cierpkości na języku, a do tego bardzo przyjemnie owocowy. Wino godne polecenia, powstałe z regionu słynącego z najlepszych w Australii gleb do uprawy i produkcji tejże odmiany.

Cena: 66,90 zł

Wina białe:

Hardys Nottage Hill Chardonnay

Wino subtelnie pachnące tropikalnymi owocami i wyróżniające się harmonią smaków. Potrafi urzec każdego, nawet wielbicieli win czerwonych. Pasuje zarówno do lekkich przekąsek, jak i do kolacji z rybami lub owocami morza.

Cena: 43,90 zł

Lindemans Bin 50 Chardonnay

Najwięcej zamieszania wprowadzają tu intensywnie pachnące egzotyczne owoce. Mango, brzoskwinia, banan tworzą razem absolutnie znakomitą całość i zarazem wzór dla innych jednoszczepowych win chardonnay. Można się nim rozkoszować wraz z daniami z drobiu bądź ryb.

Cena: 54,90 zł

Wolf Blass Yellow Label Chardonnay

Dominujące tropikalne aromaty melona i brzoskwini przywołują w pamięci letnie, beztroskie dni, niekoniecznie spędzone w Australii. Wino warto spróbować w towarzystwie owoców morza, by tym bardziej poczuć się jak na wakacjach.

Cena: 66,90 zł

Australia to jedno z najbardziej odizolowanych, ale również najbardziej urokliwych miejsc na ziemi. 

MH 11/2013

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij