[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wina świata: królewski szczep Chardonnay

Zawdzięczamy mu najlepsze szampany i najlepsze burgundy, takie jak Chablis, Meursault czy Pouilly-Fuissé. Aktualnie, wśród 42 winiarskich krajów świata aż 35 produkuje chardonnay. Nie bez istotnego powodu. Przedstawiamy króla białych szczepów winogron.

Wina świata: królewski szczep Chardonnay fot. Samot 2015/shutterstock
Chardonnay

Król białych szczepów – tak o chardonnay mówią znawcy wina na całym świecie. I nie sposób się z tym nie zgodzić. Chardonnay to jedna z najpopularniejszych białych odmian winogron, uprawiana praktycznie w każdym regionie winiarskim naszego globu.

REKLAMA
 

Jest ona niezwykle odporna na choroby i zmienne warunki klimatyczne – bardzo dobrze znosi zarówno chłodny klimat Szampanii i Kanady, jak i australijskie upały. Z winogron chardonnay produkowane są najwyższej jakości białe wina, szampany, a nawet wina likierowe. W zależności od regionu uprawy oraz procesu wytwarzania wina chardonnay różnią się między sobą smakiem i charakterem.

Esprit de Sérame Vin de Pays d'OC

Wino, którego każdy łyk przywodzi na myśl ciepłe letnie popołudnie. Dominują w nim przyjemne aromaty cytrusów i białych kwiatów, więc pasuje do wszelkiego rodzaju lekkich sałat. Można także delektować się nim samym w miłym towarzystwie – zdecydowanie poprawia nastrój w mroźne, zimowe dni.

Cena: 33,90 zł

Trapiche Chardonnay Mendoza Argentina

Wino, które tuż po otwarciu kusi subtelnym zapachem pieczonych jabłek. Bez obaw można je serwować do aromatycznych dań z kuchni orientalnej. Będzie do nich pasować również ze względu na swój piękny, słomkowy kolor z refleksami zieleni. Gwarantowana uczta dla oka i podniebienia.

Cena: 34,90 zł

Casablanca Cefiro Reserva

Chardonnay prosto z dalekiego Chile, z doliny Casablanca. Zachodnia część tego regionu pozostaje pod wpływem zimnych prądów pacyfi cznych, co zdecydowanie wpływa na charakter tego wina. Jest ono lekkie i orzeźwiające, a na dodatek pachnie mango i morelami, szczególnie dobrze komponuje się więc z potrawami z ryb i owoców morza

Cena: 39,90 zł

Wolf Blass Eaglehawk South Eastern Australia

Delikatne wino o bukiecie typowym dla australijskiego chardonnay: aromaty melonów i brzoskwini, a to wszystko uzupełnione jeszcze delikatną nutą dębu. Można się nim delektować na co dzień i od święta – za każdym razem jest doskonałe.

Cena: 43,90 zł

Woodheaven Chardonnay California USA

Wino idealne na aperitif podczas spotkania z przyjaciółmi. Lekkie i świeże, pachnące cytrusami. Z pewnością zaostrzy apetyt naszych gości. Można serwować je również z grillowanymi rybami lub kurczakiem – idealnie wydobędzie i podkreśli ich smak.

Cena: 44,90 zł

Joseph Drouhin Vaudon A.O.C

Oddaje typowy charakter burgundzkiego regionu Chablis. Subtelny bukiet świeżych owoców, uzupełniony nutami białych kwiatów. Orzeźwiające, żywe i delikatnie metaliczne wino. Wyśmienite z polędwiczką wieprzową. Zdecydowanie warto podać je podczas eleganckiej kolacji .

Cena: 84,90 zł 

MH 02/2013

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij