[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wina świata: klejnoty hiszpańskiej monarchii

Witajcie w Pares Balta, królestwie hiszpańskich win. Uprawia się tam kilkanaście różnych szczepów, a efekty przechodzą nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Wyszukajcie na półce i sprawcie sobie przyjemność.

Wina świata: klejnoty hiszpańskiej monarchii fot. Mariyana M 2015/Shutterstock
Parés Balta

Parés Balta to winnica, której siłą są kobiety. Za produkcję wina odpowiadają tam Maria Elena Jimenez i Marta Casas. To klasyczny przykład rodzinnej fi rmy, gdzie tradycje uprawy winorośli i produkcji wielkich trunków przekazuje się z pokolenia na pokolenie.

REKLAMA
 

Winnica powstała w 1790 roku i od ponad dwóch wieków należy do rodziny Cusine. Winnice Parés Balta rozciągają się wokół 5 wiosek, wśród dolin i wzgórz położonych na wysokości 210-750 m n.p.m., 10 km od Morza Śródziemnego.

To właśnie mikroklimat, regionalne szczepy i skalista gleba, która zmusza korzenie winogron do walki, sprawiają, że wina z Parés Balta są tak intensywne w smaku.

Oto wybrane wina prosto ze słonecznej Hiszpanii, które zdecydowanie powinny zagościć na Twoim stole:

Mas Petit Penedes

Mas Petit zachwyca aromatami słodkich owoców czarnej porzeczki, wiśni, z delikatnym dotykiem pieprzu, dopełniony waniliowym akcentem. Aromaty te sprawiają, że wino potęguje apetyt na pieczyste dania, takie jak grillowany kurczak czy pieczone polędwiczki wieprzowe.

Cena: 35,90 zł

Blanc de Pacs Penedes

Wino stworzone na bazie winogron używanych do produkcji wina musującego – Cavy. Oprócz nut brzoskwiń i jabłek, wyczujemy również przyjemne nuty kwieciste. W smaku pełne, a jednocześnie bardzo orzeźwiające dzięki niezwykle przyjemnej kwasowości, wpisującej się w harmonię wina. Idealne jako aperitif lub w towarzystwie lekkich sałatek.

Cena: 39,90 zł

Parés Balta Cava Brut

Popularne na całym świecie, doskonałe na każdą okazję hiszpańskie wino musujące. Delikatne, wręcz uwodzicielskie bąbelki ożywione świeżą owocowością to zapowiedź tego, co znajdziemy w butelce Cavy. Przepełnione soczystymi aromatami jabłek i gruszek o aksamitnym charakterze. Wspaniałe szczególnie jako aperitif w upalne dni i uzupełnienie lekkiej kolacji we dwoje.

Cena: 48,90 zł

Mas Elena Penedes

Mogłeś nie wiedzieć, ale klasyczną, bordoską mieszankę szczepów (cabernet sauvignon, merlot i cabernet franc) można znaleźć również w Hiszpanii. Mas Elena Penedes to wino o głębokiej, rubinowej barwie, z granatowymi refleksami atramentu. Poszukaj w nim mocnych, ekscytujących nut jagód, jeżyn, lukrecji oraz palonej beczki. Esencjonalne, łagodne, o niezbyt wysokiej kwasowości. Doskonałe do grillowanych warzyw i mięs.

Cena: 61,90 zł

Camino Romano Dominio

Produkowane tylko z najwyższej jakości gron Tinto Fino, odzwierciedla najlepszy charakter regionu Ribera del Duero, słynącego z najwspanialszych, czerwonych, hiszpańskich win. Pełne klasy i elegancji, o głębokiej, czerwono-granatowej barwie i aromatach konfi tur z czerwonych owoców, z lekkimi balsamicznymi nutami. Aksamitne, z owocowym charakterem, idealne do wołowiny.

Cena: 72,90 zł

Mas Irene Penedes

Mieszkanka merlota z cabernet franc rodem z St. Emilion w katalońskiej odsłonie. Aromat tego doskonałego wina przywodzi na myśl dzikie owoce leśne i korzenne przyprawy z akcentem pieczonego mięsa. Smak długo pozostaje na podniebieniu. Dominuje nuta dojrzałych, ciemnych owoców z lekką, dębowo- waniliową nutką w tle, zapewnioną przez trzynastomiesięczny okres leżakowania w dębowych beczkach.

Cena: 115,00 zł 

Wino to prawdziwy arystokrata wśród alkoholi. Jest to trunek o długiej i szlachetnej historii, więc - co zrozumiałe - odpowiedni dobór i picie wina charakteryzuje się pewnego rodzaju etykietą. Sprawdź więc, jakie zasady panują w świecie sommelierów i koneserów i dołącz do tego elitarnego grona.

MH 06/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij