[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wina świata: argentyńskie malbeci

Argentyna to kraj kojarzący się z tango, znakomitymi piłkarzami oraz pięknymi kobietami. Do tej listy koniecznie należy dodać malbeci, wina produkowane z czerwonych szczepów winogron. Oto te spośród argentyńskich win, które warto znać.

Wina świata: argentyńskie malbeci fot. JohanKalen 2015/Shutterstock
Argentyna, zwana śpiącym olbrzymem przemysłu winiarskiego, już od dawna jest wybudzona. Kraj ze stosunkowo młodą historią winiarską, sięgającą jedynie XIX w. – gdy Leopoldo Suarez przywiózł sadzonki aż 600 szczepów z ważniejszych regionów Europy – dał się poznać jako producent słynnych malbeców. To idealne wina dla początkujących degustatorów, ale i znawcy się nimi zachwycają. Naprawdę warto.

REKLAMA
 

Malbec to flagowy szczep i duma miejscowych winiarzy, takich jak Bodegas Trapiche – największy argentyński producent. Jeszcze 130 lat temu była to niewielka winnica u podnóża Andów.

Dziś ma 400 pracowników, ponad 1000 ha upraw, produkcję na poziomie 30 milionów litrów i eksportuje wino do 80 krajów z całego świata. Trapiche łączy pasję z zasadami ekologicznej uprawy winorośli – poszczególne etapy tworzenia wina dostosowuje do faz księżyca.

W efekcie powstają znakomite, wielokrotnie nagradzane wina. Sama winnica dwukrotnie zdobyła tytuł najlepszego argentyńskiego producenta win roku w Międzynarodowym Konkursie Win i Alkoholi.  

Trapiche Malbec

Sławny argentyński malbec ma niesamowitą, ciemnofi oletową barwę, a także nieziemski aromat i smak, w którym dominują nuty wiśni i wanilii. Na języku pozostawia uczucie delikatnej pikantności oraz pewien niedosyt, który sprawia, że tak chętnie sięgamy po kolejny łyk. Taki jest właśnie Malbec od Trapiche. Świetnie pasuje do czerwonych mięs i pasztetów.

Cena: 34,90 zł

Trapiche Chardonnay

Chardonnay to kolejny po malbecu ważny szczep Argentyny. Producent zadbał, aby w winie nie zabrakło typowych dla tej odmiany aromatów. Dopóki więc kieliszek jest pełen, możemy cieszyć się zapachem ananasa, brzoskwini i pieczonego jabłka. Wytrawny, ale zarazem świeży i delikatny smak świetnie współgra z kuchnią orientalną Uniwersalne wina pasujące do większości dań.

Cena: 34,90 zł

Trapiche Oak Cask Malec

Poza tradycyjnymi cechami malbec ma w sobie dodatkowo dyskretną słodycz i krągłe taniny. W każdym łyku czuć słońce i dojrzewające w nim dorodne, czerwone owoce. Najlepiej pasuje do cięższych posiłków, np. czerwonych mięs i pasztetów. Wino z rocznika 2008 zdobyło złoty medal szwedzkiego magazynu winiarskiego „Världens Viner” („The World of Wines”).

Cena: 45,80 zł

Trapiche Oak Cask Chardonnay

Wyśmienite białe wino, którego smak jest tak złożony, że każdy odnajdzie w nim coś innego. W bukiecie na pierwszy plan wybija się zapach świeżych winogron i kwiatów. W smaku delikatnie wytrawne, z lekką słodyczą, wykończone dębową końcówką. Warto spróbować najlepiej z grillowanymi rybami lub pieczonym drobiem.

Cena: 49, 90 zł

Broquel Cabernet Sauvignon

Przez 15 miesięcy dojrzewa w beczkach z francuskiego i amerykańskiego dębu, dzięki czemu uzyskuje świetny balans między głębią a mocą. W nosie ma intensywny aromat czarnych porzeczek oraz konfitury malinowej, następnie pojawia się beczka, zapach dymu i czekolady. Doskonale współgra z makaronami oraz grillowanym mięsem.

Cena: 49, 90 zł

Broquel Bonarda

Niespotykany, ujmujący aromat jagód i wiśni. Trudno się zdecydować, czy bardziej urzeka intensywnością owoców, czy może intryguje ilością aromatów, gdzie oprócz owoców są także nuty dymu, dębowej beczki i kokosa. Całość jest znakomita i elegancka, a najlepiej się o tym można przekonać się podczas kolacji z dojrzałymi serami.

Cena: 49, 90 zł

MH 11/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij