[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Wina Świata: wykwintny Pinot Noir

Pinot Noir to pierwszy oficjalnie uznany i nazwany szczep winorośli, którego opis pojawia się w rejestrach już w 1375 roku. Daje wina solidne, ale nieciężkie i pasujące do wielu potraw. Warto wstawić do piwniczki lub barku. Oto kilka interesujących pozycji.

Wina Świata: wykwintny Pinot Noir fot. alexpro9500 2015/shuttestock
Pinot Noir

Ze względu na różnorodność bukietów win produkowanych z Pinot Noir odmiana ta bywa nazywana kameleonem szczepów. Jest ona trudna w uprawie i niezwykle kapryśna. Niełatwo wyprodukować z niej przyzwoite wino, jednak wprawni winiarze potrafi ą ją okiełznać.

REKLAMA

Ojczyzną Pinot Noir jest francuski region Burgundia, a jego uprawa znana jest od dwóch tysięcy lat. Wyprodukowane z tego szczepu trunki cechują się zazwyczaj nutami śliwek, czereśni i wiśni, a także aromatami fiołków i dzikiej róży.

Bukiet każdego Pinot Noir zmienia się w zależności od miejsca uprawy i sposobu winifikacji – niezmienna pozostaje jednak jego łagodna i aksamitna struktura.

Laforet Bourgogne'08 Joseph Drouhin

Delikatne, aksamitne i klarowne wino prosto z ojczyzny Pinot Noir – Burgundii. Pasuje do wielu potraw, dlatego warto zawsze mieć je pod ręką. Idealnie sprawdzi się zarówno na eleganckim przyjęciu, jak i podczas niezapowiedzianej wizyty przyjaciół.

Cena: 66,90 zł

Kim Crawford'10 Marlborough

Nowozelandzkie wino o pięknym, rubinowoczerwonym kolorze i przyjemnym, konfi turowo- owocowym bukiecie. Idealne na romantyczną kolację lub obiad z przyjaciółmi. Będzie doskonałym uzupełnieniem prostych potraw z makaronem, rybami czy delikatnym czerwonym mięsem.

Cena: 69,90 zł

Esterhazy Classic Burgenland'11  

Choć z austriackich winnic pochodzi zaledwie jeden procent globalnej produkcji wina, to jednak z całą pewnością za niewielką ilością idzie wysoka jakość. Austriackie trunki słyną na całym świecie ze swojego eleganckiego i harmonijnego aromatu. Właśnie takie jest też wino Esterhazy Classic, które zadowoli nawet najbardziej wymagających.

Cena: 69,90 zł

Gnarly Head California'10

Odrobina lata zamknięta w butelce – wino od Gnarly Head prosto ze słonecznej Kalifornii. Jest to trunek o głębokim smaku czerwonych owoców, a wprawniejsi smakosze wyczują w nim nawet akcenty przypraw. Śmiało można go serwować z łososiem z grilla czy pieczenią z indyka. Palce lizać!

Cena: 72,00 zł

Ventisquero Queulat Gran Reserva'10

Wytwarzane w Chile Ventisquero Queulat jest jednym z oryginalniejszych win powstałych z Pinot Noir. Dominują w nim nie tylko charakterystyczne dla tej odmiany aromaty czerwonych owoców, lecz także nuty wanilii, kawy, a nawet masła. Warto spróbować.

Cena: 74,90 zł

Adoria Pinot Noir'10

Polskie wina mają się coraz lepiej – doskonałym tego przykładem jest Pinot Noir z podwrocławskiej winnicy Adoria. Jest to trunek o łagodnym aromacie malin, truskawek i czerwonych porzeczek. Długo leżakuje w beczkach, dlatego też da się w nim wyczuć subtelne nuty wanilii. Z pewnością wino godne polecenia!

Cena: 90,00 zł

MH 11/2012

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij