[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Wina Świata: legendarny Cabernet Sauvignon

To właśnie butelek Cabernet Sauvignon dotyczy powiedzenie, że im wino starsze, tym lepsze. Pasuje doskonale do potraw o intensywnym, wyrazistym smaku. Jest to szczep iście królewski i rzeczywiście króluje na wielu stołach. Oto kilka propozycji dla Ciebie.

Wina Świata: legendarny Cabernet Sauvignon fot. JirkaBursik 2015/shutterstock
Cabernet Sauvignon

Co łączy wszystkie wina świata? Winogrona. Zasługą ich różnorodności są odmiany winorośli, których są tysiące. Jednak większość światowej produkcji powstaje z tych najbardziej popularnych: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir, Chardonnay czy Sauvignon Blanc.

REKLAMA
 

I to im poświęcimy najbliższe wydania sekcji winiarskiej magazynu, zaczynając do bohatera dzisiejszego odcinka – Cabernet Sauvignon. Odmiana szlachetna i jednocześnie mająca łatwość dostosowania się do prawie każdego klimatu.

Dlatego uprawiana jest w wielu krajach i na różnych kontynentach. Charakteryzują ją mocne owocowe aromaty – przede wszystkim czarnej porzeczki.

Pueblo del Sol Cabernet Sauvignon

Urugwaj – w Polsce, w kontekście wina, nadal brzmi egzotycznie. Nic bardziej mylnego: to kolejny kraj reprezentujący Nowy Świat i przyzwoite trunki. Tu w wydaniu popularnego na całym globie caberneta. I jak na tę odmianę przystało, jest to wino o intensywnych aromatach czerwonych owoców.

Cena: 32,90 zł

Domaine de Serame Vin D'Oc

Cabernet Sauvignon ze słonecznego południa Francji. Trunki z regionu Pays D’Oc podawano niegdyś do stołu na dworze królewskim, zanim nastała era win bordoskich. Ta butelka, dzięki dużej dawce słońca i doskonałemu terroir, zachwyci nas bogactwem aromatów dojrzałych owoców – głównie czarnych porzeczek.

Cena: 43,90 zł

Casablanca Cefi ro D.O. Maipo Valley Chile

Klasyczny przykład nowoświatowego caberneta. Znajdziemy w nim silne aromaty konfi tury z porzeczki oraz jagód z czekoladowymi nutami. Bardzo dobrze skomponuje się z krwistym stekiem wołowym. Przypadnie do gustu sympatykom win łatwych w odbiorze.

Cena:39,90 zł

Woodhaven

Cabernet Sauvignon California

Reprezentant jakże lubianych w Polsce win kalifornijskich. I jak na nie przystało, jest to wino bardzo owocowe, ale zarazem delikatne. Niezobowiązujące – będzie świetnym dodatkiem do pizzy albo prostych makaronów z sosami.

Cena: 44,90 zł

Finca Antigua D.O. La Mancha Espagne

Cabernet Sauvignon z hiszpańskiej winnicy Las Mateas. Ma piękny, wiśniowy kolor i wyraźne owocowe aromaty – charakterystyczne dla tej odmiany. Nie jest winem ciężkim, a wręcz subtelnym. Godna alternatywa dla fanów win chilijskich lub argentyńskich.

Cena: 44,90 zł

Trapiche Oak Cask

Argentyna Trunki z winnicy Trapiche są wyrazem uznania dla argentyńskiego winiarstwa. Intensywna, ciemna barwa wina, zachwycający aromat marmolady z wiśni, mocny, taniczny smak – to sprawia, że znajdzie miłośników wśród fanów zdecydowanych, ciężkich win. Genialne do wyśmienitych argentyńskich steków wołowych.

Cena: 49,90 zł

MH 09/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij