[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Węglowodany z chleba, czarna kawa, białko jaj - jak pomogą Twojej formie?

REKLAMA
PODZIEL SIĘ
5976OCEŃ
4.3

Węglowodany z chleba, czarna kawa, białko jaj - jak pomogą Twojej formie?

Węglowodany ogólnie, ze szczególnym uwzględnieniem chleba, nie mają ostatnio dobrej prasy. W MH nie będziemy szli tą drogą.

chlebek fot. Shutterstock
Chleb = dopalacz

Nie wyłamujemy się z nagonki tylko po to, żeby silić się na oryginalność. Robimy to, by podzielić się z Tobą wynikami badań. Mamy graniczące z pewnością wrażenie, że mogą Cię zainteresować. Mianowicie „British Journal of Nutrition” donosi, że jęczmienny chleb może być skutecznym sposobem na walkę z balastem.

Badani, którzy jedli go na śniadanie, obiad i kolację, mieli szybszy metabolizm. Naukowcy podkreślają też pozytywny wpływ jęczmienia na pracę hormonów regulujących poczucie głodu i redukujących stany zapalne. Zauważysz sprytnie, że w Polsce trudno o jęczmienny chleb? Owszem, za to bajecznie łatwo o jęczmienną kaszę i płatki. Jedz na zdrowie. 

Kamień z serca

Przyspieszenie metabolizmu to nie wszystko. Jęczmień ma także zmniejszać ryzyko wystąpienia chorób serca.  

Stąd do wieczności

Naukowcy z Harvardu przez 30 lat obserwowali 200 tysięcy osób i szukali czynników, które przedłużają życie. Doszli do wniosku, że jednym z nich jest występujący w dużej ilości w kawie kwas chlorogenowy.

O 15% zmniejsza ryzyko śmierci, o 19% chorób serca, a o 24% cukrzycy. Dawka? Doktor Frank Hu, autor badania, mówi, że 3-4 filiżanki czarnej kawy dostarczą Ci niezbędnej dawki kwasu. 

REKLAMA

REKLAMA

chlebek fot. Getty Images
Gotowy na gotowane

91% białka przyswoisz z jajka gotowanego, a 51% z surowego ("The Journal of Nutrition"). Nie ulegaj więc internetom, by jeść je na surowo. Najlepiej krótko je gotuj.

Honorowy i szczupły

Oddawanie krwi to ratowanie życia, a nie patent na odchudzanie. Za godną uwagi ciekawostkę uznajemy jednak podaną przez Univeristy of California liczbę – by uzupełnić pół litra oddanej krwi, organizm musi dodatkowo spalić ok. 650 kcal. Uwaga – nie zepsuj tego czekoladą, którą honorowi dawcy dostają w hurtowych ilościach.  

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij