[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.4

Wegetariański posiłek potreningowy

Nie jesz mięsa? Ten wegetariański zestaw dostarczy Twoim mięśniom wszystkiego, czego potrzebują po wyczerpującym treningu. 

Posiłek wegetariański Budowanie mięśni bez udziału mięsa w diecie jest trudne, ale możliwe.
1. Quinoa

Ile? 150 g ugotowanego ziarna.

REKLAMA

Dlaczego? Zawiera proteiny i węglowodany, a więc odbudowuje zapasy glikogenu i daje zastrzyk białka. Jest świetną bazą dla posiłku po treningu. Dzięki zawartości manganu i magnezu dodatkowo pomaga w regeneracji mięśni i wchłanianiu glukozy.

2. Tofu

Ile? 100 g

Dlaczego? To świetne źródło protein przy niskiej zawartości tłuszczu. Jest bogate w żelazo i miedź, których potrzebuje hemoglobina. Więcej tlenu w czerwonych ciałkach krwi daje mięśniom „napompowany” wygląd.

3. Pomidor

Ile? Jeden, pokrojony na kawałki.

Dlaczego? Ponieważ zawiera błonnik oraz wzmacniający komórki likopen.

4. Żółta papryka

Ile? Połówka, pokrojona na kawałki.

Dlaczego? Jest jednym z najbogatszych naturalnych źródeł witaminy C, zapobiegającej uszkodzeniom komórek.

5. Natka pietruszki

Ile? Garść, posiekana.

Dlaczego? Zawiera antyoksydanty zwalczające wolne rodniki powstające podczas treningu.

6. Szczypiorek

Ile? Dwie łyżki, posiekanego.

Dlaczego? Jest bogaty w witaminy C i B1, które pomagają przerobić węglowodany na paliwo. Na dodatek ma dużo błonnika i wapnia, sprzyjających zrzucaniu zbędnych kilogramów.

7. Jajko na twardo

Ile? Jedno, w plasterkach.

Dlaczego? Przeciętnie ma około 80 kcal, a dostarcza aż 5-7 g protein.

8. Mieszanka nasion

Ile? Garść (np. Słonecznik, dynia).

Dlaczego? Zwiększają porcję białka w posiłku i zawierają niezbędne minerały. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij