Weganizm - krótki przewodnik po sklepowych produktach

Na sklepowych półkach coraz więcej produktów przeznaczonych dla wegan i wegetarian. Zobacz, które z nich powinny wylądować w Twoim koszyku.

mleko sojowe, wege shutterstock.com

Napój sojowy, Ade Z

Takie dziwo napotkaliśmy ostatnio w sklepie na półce ze słodkimi napojami. W sumie to jest mleko sojowe, które normalnie znajdziesz nieco dalej na stoisku ze zdrową żywnością, tylko podrasowane słodzikami. Generalnie lepiej wypić zwykłe, ale jeśli dzięki takiemu napojowi uda Ci się wywalić z menu jakiś słodki ulepek, to jesteśmy za.

Skład: 35 kcal, węglowodany 1 g, tłuszcz 2 g, białko 2,9 g

ZOBACZ TEŻ: Jak budować mięśnie bez mięsa?

Hummus, Lavica Gourmet

Wiemy, że o smakach się nie dyskutuje, ale ten hummus uznajemy za najlepszy ze wszystkich sklepowych, które jedliśmy. Na dodatek jest dostępny w wielu smakach. No i ta króciutka lista składników: nie ma na niej absolutnie nic niepotrzebnego. Rewelacja.

Skład: 189 kcal, węglowodany 7,5 g, tłuszcz 13,8 g, białko 4,7 g

Płatki owsiane pełnoziarniste, Kupiec

Mówcie, co chcecie: do owsianki nie zniechęcą nas knowania przeciwników węglowodanów. Wybierz płatki pełnoziarniste i gotuj, aż porządnie napęcznieją. Nie ma siły, żeby taka owsianka – wzbogacona o orzechy, pestki oraz owoce – szybko opuściła żołądek. Będzie pan syty.

Skład: 375 kcal, węglowodany 62 g, tłuszcz 7,2 g, białko 12 g

Pasta z wędzoną papryką, Feel Fit

Królem roślinnych smarowideł jest według nas hummus, ale na nim świat się nie kończy. Ta pasta na bazie ciecierzycy z pieczonymi warzywami (temperatura wyraźnie dodaje im smaku) i wędzoną papryką spokojnie dotrzymuje mu kroku.

Skład: 158 kcal, węglowodany 8,5 g, tłuszcz 9,8 g, białko 8 g

PRZECZYTAJ: Wege menu na cały tydzień

Kompletny posiłek, Huel

W zamyśle producenta ten proszek ma wystarczyć człowiekowi jako jedyny pokarm. W tej roli go nie widzimy, ale jako koktajl, który czasem zastąpi posiłek, będzie super.

Skład: 400 kcal, węglowodany 37,1 g, tłuszcz 13,1 g, białko 29,5 g

Konopie z otrębami lnianymi, Melvit

Łyżka lub dwie tej mieszanki będą świetnym dodatkiem do koktajlu. Wzbogacą go nie tylko o wsad proteinowy, ale również o wiele składników mineralnych oraz dawkę kwasów omega-3. Fakt, że te pochodzenia roślinnego (ALA) są mniej wartościowe niż te z ryb (DHA, EPA), ale nie znaczy to w żadnym razie, że należy je całkiem pomijać.

Skład: 556 kcal, węglowodany 6,3 g, tłuszcz 47 g, białko 26 g

Mleko sojowe, Alinor

Przerobiliśmy już w karierze naprawdę wiele rodzajów mleka sojowego i okazało się, że bardzo różnią się smakiem. Trafialiśmy na różne: od praktycznie niepijalnych, po takie, przy których trudno było się zatrzymać przed opróżnieniem szklanki. To należy do tej drugiej kategorii.

Skład: 36 kcal, węglowodany 1,3 g, tłuszcz 1,7g, białko 3,5 g

REKLAMA