1. Brązowy ryż
Ile? 75 g ugotowanego ryżu.
Dlaczego? To zestaw o niskim indeksie glikemicznym, dlatego świetnie nadaje się do tego, by po ciężkim treningu odbudować Twoje zapasy glikogenu. To przecież był ciężki trening, prawda?
2. Tuńczyk w sosie własnym
Ile? 200 g odsączonego i podzielonego na małe kawałki.
Dlaczego? Tuńczyk zawiera dużo białka i kwasów omega-3, a przy tym ma mało cholesterolu i tłuszczu. Dlatego jest idealnym materiałem wspomagającym regenerację mięśni.
3. Czerwona fasola z puszki
Ile? 200 g odsączonej i opłukanej.
Ile? 200 g odsączonego i podzielonego na małe kawałki.
4. Awokado
Ile? Pół, pokrojone na kawałki.
Dlaczego? Zawiera niezbędne tłuszcze, abyś miał energię, oraz witaminę E, żebyś mógł zwalczyć wolne rodniki powstające w czasie ćwiczeń. Pokrój i dodaj na końcu: może stracić kolor.
5. Zielona papryka
Ile? Pół, pokrojona na kawałki.
Dlaczego? Kiedy ciężko trenujesz, tracisz razem z potem duże ilości witaminy C. Zielona papryka jest zaś nią po prostu naładowana.
6. Pomidory
Ile? Jeden, pokrojony na kawałki.
Dlaczego? Ponieważ zawiera błonnik oraz wzmacniający komórki likopen.
7. Papryczki chili
Ile? Tyle, ile lubisz. Usuń pestki i pokrój je na drobne kawałeczki.
Dlaczego? Zawarta w niej kapsaicyna pomaga redukować efekty działania LDL – cholesterolu złego typu. Chili jest także bogatym źródłem witaminy D.
Dressing
- 1 łyżka oliwy z oliwek
- sok z połowy cytryny
- pół ząbka czosnku, wyciśnięte
Jak to zrobić
Ugotuj ryż zgodnie z instrukcją na opakowaniu i odstaw go, żeby wystygł. W tym czasie zrób sos i zmieszaj pozostałe składniki. Przełóż ryż do plastikowego pojemnika i równomiernie rozłóż na nim resztę wymieszanych składników. Włóż w pracy do lodówki, spokojnie przyjmij gratulacje od kolegów i pod żadnym pozorem nie zjadaj, dopóki nie skończysz treningu.
ZOBACZ TEŻ: Kanapka z tuńczykiem. Szybko, smacznie i zdrowo.
Komentarze