[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ
12OCEŃ
3.4

Szybkie śniadanie: przepis na musli

Dzięki temu zestawowi nie tylko przestawisz metabolizm z trybu nocnego na dzienny, ale również dostarczysz mięśniom paliwa, którego potrzebują.  

Musli Takie śniadanie nakręci Twój metabolizm i doda energii na długie godziny.
1. Płatki owsiane

Ile? 100 g

REKLAMA

Dlaczego? Są źródłem wolno przyswajalnych węglowodanów. Trawi się je powoli, dlatego dają energię na dłuższy czas. Pomagają też kontrolować cholesterol.

2. Jogurt naturalny

Ile? 200 g

Dlaczego? Dostarcza białka, węglowodanów i probiotyków. Dzięki bakteriom organizm szybciej wchłania magnez, wapń i żelazo, co wspomaga wzrost mięśni.

3. Mieszanka orzechów

Ile? Garść.

Dlaczego? Są bogate w kwasy tłuszczowe omega-6, zwiększające zapasy energii. Dają też mięśniom porcję białka i regulują trawienie.

4. Ziarna dyni

Ile? Garść.

Dlaczego? Sprawiają, że podczas ćwiczeń krew lepiej dociera do mięśni. Zawierają też karotenoidy, przeciwutleniacze wspomagające proces regeneracji mięśni.

5. Rodzynki

Ile? Mała garść.

Dlaczego? Podobnie jak ziarna dyni, rodzynki są świetnym źródłem karotenoidów.

6. Jagody

Ile? Garść.

Dlaczego? Mają niski indeks glikemiczny oraz zawierają fitochemikalia – roślinne składniki zwalczające wolne rodniki, które niszczą mięśnie.

7. Truskawki

Ile? Garść.

Dlaczego? Zawierają dużą dawkę witaminy C i flawanoidów, które chronią komórki i tkanki przed wolnymi rodnikami.

8. Miód

Ile? Łyżeczka.

Dlaczego? Jest świetnym naturalnym źródłem energii. Zawiera także cynk, przyspieszający regenerację mięśni po treningu.

9. Cynamon

Ile? Tyle, ile lubisz.

Dlaczego? Sprawia, że komórki lepiej przyswajają glukozę i tworzą solidne zapasy energii.

Dressing

Sok z jednej pomarańczy

Jak to zrobić?

Zanim pójdziesz spać, wymieszaj płatki owsiane z sokiem z wyciśniętej pomarańczy i zostaw na noc w lodówce, żeby płatki nim przesiąknęły. Rano wymieszaj wszystkie składniki i na koniec posyp z wierzchu cynamonem. Możesz zjeść od razu lub zabrać ze sobą do pracy. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij