[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Szybkie przepisy na koktajle białkowe

Niezależnie od tego, czy chcesz zbudować większe mięśnie, czy spalić tłuszcz, by odsłonić mięśnie brzucha, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Oto kombinacje naturalnych składników oraz odpowiedniego białka, które będą idealnym dopełnieniem Twojej diety.

Shake'i proteinowe fot. BLACKDAY 2014/shutterstock.com
Budowanie mięśni trzeba zacząć od regularnych i hojnych dostaw białka. Men's Health pokazuje, jak samemu zrobić shake proteinowy, który będzie doskonałym źródłem materiałów budulcowych niezbędnych dla rozwoju Twojej muskulatury.

Jeśli szukałeś przepisów na białkowe wspomagacze, rzuć okiem na poniższe receptury. Dowiesz się, jak dzięki kilku prostym składnikom możesz w kilka chwil we własnej kuchni wyprodukować wysokiej klasy napój sportowy skrojony specjalnie na potrzeby Twoich mięśni.

Koktajl białkowy przed treningiem

Co? 40 g białka serwatkowego lub odżywki białkowej, 50 g maltodekstryny (kupisz np. w Decathlonie), jagody.

Dlaczego? W kwestii budowy mięśni przed treningiem shake jest dwa razy skuteczniejszy niż po.

Jak? Zmiksuj składniki z 500 ml wody, wypij po 1/3 na 20 minut przed treningiem, w trakcie i po nim.

 

REKLAMA

6 przepisów na energetyczne koktajle fot. FikMik 2015/shutterstock
Koktajl białkowy na wyrzeźbiony sześciopak

Co? 40 g kazeiny, 2 łyżki siemienia lnianego w proszku (4 zł za 100 g w aptece).

Dlaczego? Siemię lniane zawiera tłuszcze omega-3, które pomagają w pozbyciu się tłuszczu, oraz lignany, które są przeciwutleniaczami - niezbędne, jeśli robisz dużo ćwiczeń kardio.

Jak? Zmiksuj składniki z 500 ml wody. Pij między posiłkami.

 

Przepis na większe mięśnie: energetyzujący shake fot. Alexander Lukatskiy 2015/Shutterstock
Koktajl białkowy zamiast posiłku

Co? 40 g odżywki białkowej, 2 łyżki masła migdałowego, 3 łyżki jęczmienia w proszku (40 zł za 200 g, bogutynmlyn.pl), 2 łyżeczki siemienia lnianego.

Dlaczego? Prawdziwe posiłki są najbardziej odżywcze, więc używaj jak najwięcej „prawdziwych” składników.

Jak? Zmiksuj z 500 ml wody i pij między posiłkami.

 

Forma na talerzu: przepis na 5 treningowych szejków fot. FikMik 2015/shutterstock
Koktajl białkowy regeneracyjny

Co? 40 g odżywki białkowej (np. Olimp Whey Protein Complex, Dymatize Elite Whey Protein, Syntrax Nectar, 3 łyżki stołowe owsa, banan, 2 łyżeczki masła orzechowego.

Dlaczego? Białko, tłuszcze i węglowodany są niezbędne do wzrostu mięśni. Owies jest świetnym źródłem wolno wchłanialnych węglowodanów, a banan i masło orzechowe dostarczą Twoim mięśniom kalorii wysokiej jakości.

Jak? Zmiksuj wszystkie składniki z 400 ml mleka albo wody i spijaj powoli między posiłkami.

  

suplementy i odżywki fot. Deymos.HR, 2015, shutterstock.com
Koktajl białkowy niskokaloryczny

Co? 40 g odżywki białkowej, 1 łyżka oleju lnianego, 3 łyżki owsa, truskawki.

Dlaczego? Olej lniany jest źródłem kwasów omega-3, a owies dostarcza węglowodanów o niskim wskaźniku glikemicznym, co pozwala na utrzymanie stałego poziomu energii.

Jak? Zmiksuj składniki z 400 ml wody albo mleka.

MH 06/2011

 

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij