[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Szybka energia: przepis na 40 gramów białka w 3 minuty

Nie ma wymówek dla śmieciowego jedzenia, tego musisz się ściśle trzymać. I pamiętaj – Twoje mięśnie muszą mieć co jeść, to podstawa każdej treningowej diety. Oto naprawdę prosty przepis na solidną dawkę energii, który przygotujesz w 3 minuty.

Szybka energia: przepis na 40 g białka w 3 minuty rys. Johanna Parkin, Scot Grummet
1. Dane:

Czas: 3 min

REKLAMA

  • Białko: 40 g
  • Węgle 23 g
  • Tłuszcz 10,5 g
  • Kcal: 347

2. Potrzebujesz:

  • 100 g grillowanych piersi z kurczaka
  • pół puszki ciecierzycy (200 g)
  • śmietana 12% (50 g)
  • curry
  • shaker
  • mikrofalówka

3. Sposób przygotowania:

Start  - 30 sek

Podziel palcami mięso z kurczaka na drobne kawałki. Jeśli jesteś francuskim pieskiem i nie lubisz brudzić sobie rączek, pokrój je nożem. Kawałki kurczaka wrzuć do shakera.

30 sek – min

Otwórz puszkę z ciecierzycą i odlej zalewę. Połowę zawartości wrzuć do shakera razem z trzema solidnymi łyżeczkami śmietany (możesz użyć 18%, jeśli zależy Ci na masie). Wymieszaj składniki.

1 min – 3 min

Teraz dodaj łyżeczkę curry i jeszcze raz wymieszaj całość. Nałóż pokrywkę na shaker i wsadź go do mikrofalówki. Zostaw otwarty otwór do picia, żeby to nie eksplodowało. Podgrzewaj 2 minuty.

Bądź oszczędny jak Szkot

Jajka to jedno z najlepszych źródeł protein w kategorii jakości i relacji jakości do ceny.

Śniadanie bogate w proteiny jest najlepszym sposobem na walkę z głodem, a jaja są wybornym źródłem protein o wysokiej wartości i – co też ma znaczenie – niskiej cenie. Dodaj do jajka na miękko nieco tabasco, a wzmocnisz działanie protein, ponieważ zawarta w nim kapsaicyna również ogranicza apetyt. (University of Western Ontario)

Gorący sos: ketchup wasabi

Moc: Pasta wasabi zawiera składniki przeciwdziałające rakotwórczemu działaniu czerwonego mięsa.

Przepis: Wymieszaj: dwie części ketchupu, jedną wasabi i parę kropli sojowego sosu. Jeśli to nie Twój smak, eksperymentuj z innymi proporcjami.

Złota proporcja

Badania pokazują, że posiłki, które zawierają węglowodany i białka w proporcji 3:1, najszybciej pomagają zregenerować się po treningu. Poniżej nasze propozycje.

O 9 rano: śniadanie po treningu

2 tosty pełnoziarniste, 2 łyżeczki masła orzechowego 18 G białka 44 G węgli

O 13.00: szybki lunch

1 pełnoziarnista pita, 3 łyżeczki hummusu 14 G białka 40 G

O 22.00: zjazd do bazy

Kanapka z indykiem (niestety, bez sera) 30 G białka 83 G węgli

Kulinarne porady MH:

Nie zaniedbuj posiłków przypadających na Twoje godziny pracy. Od tego co i kiedy dostarczysz organizmowi "w robocie", zależy skuteczność Twojej diety i treningu, nie wspominając o samopoczuciu czy kreatywności. Oto 3 optymalne zestawy posiłków do pracy.

MH 03/2014

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij