[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Świeże warzywa, wrażliwość insulinowa i śniadania: jak pomogą Twojej formie?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.8

Świeże warzywa, wrażliwość insulinowa i śniadania: jak pomogą Twojej formie?

Jakie warzywa są najlepsze? Odpowiedź jest niby oczywista: wiadomo, świeże! Trochę ją jednak modyfikujemy. Najlepsze są każde.

świeże warzywa, papryki fot. Shutterstock
Witarianie uważają, że nie można jeść rzeczy poddanych obróbce termicznej, bo tracą witaminy i minerały. Trochę racji mają (badania pokazują, że podczas gotowania warzyw spada zawartość choćby witaminy C), ale tylko trochę. Trafiliśmy bowiem na eksperyment pokazujący, że inaczej może być w przypadku bardzo korzystnych dla zdrowia przeciwutleniaczy.

Ilość karotenu w marchewce, która została pocięta na kawałki, zblanszowana, poddana przez 75 minut działaniu temperatury 250 °C, a potem przechowywana przez 4 tygodnie, nie tylko nie spadła, ale była wręcz większa niż w świeżej. I to średnio aż o 34%. Dlatego nie patrz już z pogardą na nieśmiertelną marchewkę z groszkiem – ona także ma swoje zalety.

34% - o tyle wzrasta zawartość karotenu w pieczonej marchwi. Ale coś za coś: po półgodzinie gotowania ilość witaminy C spada w niej o mniej więcej połowę.

Stosuj interwały

Pismo "Nutrition & Metabolism" podaje, że hamujące głód działanie białka jest najmocniejsze, jeśli jego dawkę podajesz sobie co 3 godziny.

REKLAMA

REKLAMA

dieta na masę fot. Shutterstock

Menu na rano

Ze snem nie ma żartów. Wnioski przedstawione na zjeździe amerykańskiego Obesity Society sugerują, że już jedna zarwana noc może w istotny sposób zakłócić wydzielanie insuliny – hormonu kluczowego dla gospodarki cukrami. Na szczęście jest na to sposób.

"Journal of Diabetes Science and Technology" donosi, że cynamon dodany do porannej owsianki pomoże Ci poprawić wrażliwość insulinową. Pamiętaj tylko, że nie jest to carte blanche, by codziennie zarywać noce przed kompem!

Nic na głodnego

Naukowcy twierdzą, że nie powinieneś podejmować decyzji na głodnego. Żadnych. Szwedzcy badacze z University of Gothenburg sprawdzili, że grelina – hormon wydzielający się, gdy kiszki grają Ci marsza – zakłóca zdolność do dokonywania wyborów i sprawia, że łatwiej ulegasz impulsom.

Pamiętaj o tym, szczególnie gdy robisz zakupy. Jeśli wchodzisz do sklepu na głodnego, masz praktycznie jak w banku, że kupisz sobie coś niepotrzebnego.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij