Spalanie tłuszczu podczas snu, czyli przepis na koktajl mocy

Jaki cudowny środek na odchudzanie działa, kiedy śpisz?

koktajl ananas i banan

Praca nad utratą kilogramów może Ci spokojnie zająć prawie cały dzień. Od wczesnych godzin porannych, kiedy to usiłujesz pierwszy dopaść wioślarza na siłowni, żeby spalić wczorajszą kolację u znajomych. W ciągu dnia musisz zjeść zawartość "odchudzających" pudełek, potem na rower (500 kcal/h) i do domu. Ciągle coś, aż do położenia się do łóżka, kiedy wreszcie możesz odsapnąć. Ale jeżeli czasem przychodzi Ci do głowy, że leżenie plackiem podczas snu nie pomaga spalać kalorii, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Jak czytamy w raporcie opublikowanym w magazynie „Oxidative Medicine and Cellular Longevity”, zestaw banan + ananas (może być w postaci koktajlu), skonsumowany na godzinę przed snem, pomoże Ci spalić dodatkowe 3 kg tłuszczu w ciągu jednego miesiąca. Takie odkrycia szanujemy. Ty sobie śpisz, a w Twoim organizmie praca nad sylwetką wre. I śpisz w dodatku wyjątkowo dobrze, bo jak się okazuje, kombinacja składników odżywczych zawarta w ananasie i bananie podnosi poziom hormonu snu – melatoniny – o 266%. Wystarczająco, żeby zneutralizować wpływ stresu w pracy czy niebieskiego światła z ekranu w smartfonie.

Wzrost poziomu melatoniny oprócz tego, że przenosi Cię gładko w krainę marzeń, aktywuje również brązowy tłuszcz w organizmie, który wpływa na poprawę metabolizmu. Czyli jeden koktajl przed snem i budzisz się wypoczęty i szczuplejszy. Nasza propozycja: do banana i ananasa dodaj miarkę ulubionego białka. Takie combo to rasowy spalacz tłuszczu i budulec dla mięśni w jednym. No i ten smak, petarda!

Po więcej pysznych i zdrowych połączeń zajrzyj na: Przepisy na koktajle: na masę, kaca, podniesienie odporności i inne.

Zobacz również:
REKLAMA