[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.4

Śniadanie mistrzów: kanapka Rolling Stonesa

Keith Richards przyznał się, że przez lata dzień zaczynał od koktajlu z kokainy i heroiny. Robił to systematycznie i nazwał "śniadaniem mistrzów". Dziś mistrzowsko dba o zdrowie i podniebienie. Używki odstawił i odkrył moc warzyw. Oto propozycja śniadania bez dodatku Brown Sugar. 

Rolling Stones, jedzenie, kanapka fot. Dan Matthews
Jeśli skorzystasz na tego przepisu, zadbasz o wszystkie Twoje kubki smakowe, wzmocnisz odporność i wątrobę. Odkryjesz w sobie bestię godną niejednego... Stonesa. Po pierwsze, jeśli pieczywo, to tylko żytnie. Naukowcy z Uniwersytetu Lund w Szwecji znaleźli dowody, że pomaga ono kontrolować poziom cukru we krwi. Potem dodaj składniki opisane poniżej.

Wydłuż życie

REKLAMA

  • Młody szpinak (1 garść)

Świeży, młody szpinak jest jak demiurg – może przedłużyć Twoją linię życia. Bogaty w kwas foliowy i witaminę E, podwyższa poziom koenzymu Q10 w Twoim organizmie. A ten jest niezbędny, by każda komórka Twojego ciała przyswoiła substancje odżywcze, witaminy i minerały. Dodatkowo wspiera pracę mięśnia sercowego i opóźnia procesy starzenia. 

Postaw na zioło

  • Pesto bazyliowe (2 łyżki)

Możesz zrobić je na tysiąc sposobów. Wszystko zależy od tego, jakich użyjesz dodatków. To z bazylii jest proste: wrzuć do blendera 2 garści liści bazylii. Dodaj soli, pieprzu, 2 ząbki czosnku i oliwy wedle uznania. Oliwa bogata w polifenole obniża ryzyko chorób serca i wątroby.

Rób jaja

  • 2 jajka (ugotowane i pokrojone)

Jajka to Twój zespół wsparcia, który w tym zestawieniu gra pierwsze skrzypce. Są dobrym źródłem selenu – przeciwutleniacza, który zmniejsza ryzyko chorób wątroby. Z kolei według badań opublikowanych w czasopiśmie "Nutrition" selen pomaga pozbyć się tłuszczów trans, które dostarczasz z czerwonym mięsem i mlekiem.  

Zejdź ze sceny

  • 1 czerwona papryka

Każdy musi czasem odpuścić i zejść ze sceny. Stres jest zabójczy. Powoduje, że z Twojego organizmu wytrąca się witamina C. A to ona powinna się znaleźć w świetle reflektorów, gdy czujesz się wyczerpany. Wiadomo, że ma ogromny wpływ na procesy immunologiczne. Papryka zawiera jej więcej niż pomarańcza. 

Broń się przed toksynami

  • Wędzony łosoś w plastrach

Unikaj toksyn: tak wśród ludzi, którymi się otaczasz, jak i w swoim organizmie. Astaksantyna to związek, który łososiowi daje różowy kolor, a w Tobie stymuluje enzymy, dzięki którym wątroba pozbywa się substancji toksycznych. To nie wszystko. Ten związek sprawdza się, gdy w pobliżu nie znajdziesz proszków przeciwbólowych. Łagodzi bóle stawów, gdy przesadzisz z wysiłkiem.  

MH 09/2012

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij