Śniadanie mistrzów: 5 produktów budujących mięśnie

Będziemy się upierać nadal, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a jeśli pracujesz nad zbudowaniem solidnej masy mięśniowej - jest to po prostu warunek niezbędny do osiągnięcia celu. 

Śniadanie mistrzów shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Dlaczego to działa?

Zawsze będzie taka część doby, kiedy nie będziesz mógł dać swoim mięśniom paliwa, którego potrzebują. Ten czas to sen. Stosując się do poniższego planu, tuż po tym, jak zadzwoni budzik, zmusisz swoje ciało do dostarczenia mięśniom składników odżywczych tak szybko, jak to tylko możliwe. Zamień rozmiękłe muesli na naszą poranną ucztę, a Twoje mięśnie będą miały z czego rosnąć przez cały dzień. 

1. Jak po maśle

Masło orzechowe jest znakomitym źródłem protein, a na dodatek dostarcza karnitynę. Ten aminokwas jest dobrym znajomym kofeiny. Wspólnie są odpowiedzialne za transport tłuszczu do komórek, żeby mógł tam być spalany przez cały dzień jako paliwo dla Twojego ciała.

2. Jak z płatka

Płatki owsiane zawierają w sobie sekretną broń: argininę. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w piśmie „Growth Hormone & IGF Research” arginina jest przekształcana w tlenek azotu, który przyspiesza efekt wzrostu mięśni z protein.

3. W torebce

Filiżanka pysznej herbaty przynosi efekty lepsze od drinka. W amerykańskim piśmie „Journal of Strenght and Conditioning” opublikowano wyniki badań, zgodnie z którymi dawka kofeiny (herbata może zawierać jej tyle samo, co kawa) na 2 godziny przed treningiem zwiększy Twoją siłę o 2,1%.

4. Sir Watka

„British Journal of Nutrition” odkrył, że białko serwatkowe daje mięśniom niezłego kopa. Wsyp płaską łyżeczkę (20 g) do porannego shake’a (np. z jogurtu naturalnego i owoców leśnych lub truskawek). Możesz tego nawet nie zauważyć, ale Twoje mięśnie odnotują to na pewno.

5. Śniadanie z jajami

Podczas badań prowadzonych na Texas A&M University odkryto, że ochotnicy, którzy jedli 3 jajka dziennie, w ciągu 12 tygodni zyskali dwukrotnie więcej czystej masy mięśniowej i siły w porównaniu z tymi, którzy spożywali 2 jajka dziennie. Jedz jajka gotowane, nie smażone. 

 

REKLAMA