[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.4

Śniadanie mistrzów: 5 produktów budujących mięśnie

Będziemy się upierać nadal, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, a jeśli pracujesz nad zbudowaniem solidnej masy mięśniowej - jest to po prostu warunek niezbędny do osiągnięcia celu. 

Śniadanie mistrzów fot. shutterstock.com
Dlaczego to działa?

Zawsze będzie taka część doby, kiedy nie będziesz mógł dać swoim mięśniom paliwa, którego potrzebują. Ten czas to sen. Stosując się do poniższego planu, tuż po tym, jak zadzwoni budzik, zmusisz swoje ciało do dostarczenia mięśniom składników odżywczych tak szybko, jak to tylko możliwe. Zamień rozmiękłe muesli na naszą poranną ucztę, a Twoje mięśnie będą miały z czego rosnąć przez cały dzień. 

1. Jak po maśle

Masło orzechowe jest znakomitym źródłem protein, a na dodatek dostarcza karnitynę. Ten aminokwas jest dobrym znajomym kofeiny. Wspólnie są odpowiedzialne za transport tłuszczu do komórek, żeby mógł tam być spalany przez cały dzień jako paliwo dla Twojego ciała.

2. Jak z płatka

Płatki owsiane zawierają w sobie sekretną broń: argininę. Zgodnie z badaniami opublikowanymi w piśmie „Growth Hormone & IGF Research” arginina jest przekształcana w tlenek azotu, który przyspiesza efekt wzrostu mięśni z protein.

3. W torebce

Filiżanka pysznej herbaty przynosi efekty lepsze od drinka. W amerykańskim piśmie „Journal of Strenght and Conditioning” opublikowano wyniki badań, zgodnie z którymi dawka kofeiny (herbata może zawierać jej tyle samo, co kawa) na 2 godziny przed treningiem zwiększy Twoją siłę o 2,1%.

4. Sir Watka

„British Journal of Nutrition” odkrył, że białko serwatkowe daje mięśniom niezłego kopa. Wsyp płaską łyżeczkę (20 g) do porannego shake’a (np. z jogurtu naturalnego i owoców leśnych lub truskawek). Możesz tego nawet nie zauważyć, ale Twoje mięśnie odnotują to na pewno.

5. Śniadanie z jajami

Podczas badań prowadzonych na Texas A&M University odkryto, że ochotnicy, którzy jedli 3 jajka dziennie, w ciągu 12 tygodni zyskali dwukrotnie więcej czystej masy mięśniowej i siły w porównaniu z tymi, którzy spożywali 2 jajka dziennie. Jedz jajka gotowane, nie smażone. 

REKLAMA
 

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij