Skuteczne odchudzanie - 4 patenty

Próbowałeś już kilka razy, ale szlag trafi a najpierw każdą kolejną próbę odchudzania, a potem Ciebie? Spokojnie, wilczy apetyt to naprawdę potężny przeciwnik, ale mamy na niego kilka haków. Oto 4 skuteczne patenty na to, jak wygrać z głodem.

odchudzanie, spalanie tłuszczu shutterstock.com

1. Jak w zegarku

Regularne posiłki to nie mus, bo bez nich metabolizm wcale nie zwalnia, ale mogą pomóc schudnąć. Zapobiegną bowiem sytuacji, w której zostaniesz wydany na pastwę głodu bez narzędzi do samoobrony. A wtedy, w obliczu batoników i drożdżówek, wymiękają najtwardsi. Spędzasz cały dzień poza domem? Zrób posiłek do pudełka. Podsmażenie kurczaka czy tofu i ugotowanie makaronu z ciecierzycy zajmuje kwadrans.

ZOBACZ: Jak walczyć z hormonem głodu?

2. Unikaj kalorii w płynie

Wypicie pół litra coli trwa moment, a w tym czasie do żołądka trafia ponad 200 kcal. I nic, ale to nic Cię nie syci, więc od razu musisz jeszcze poprawić czymś konkretnym. A licznik kalorii tyka jak aparat do mierzenia promieniowania przy reaktorze w Czarnobylu. Dlatego w czasie redukcji koniecznie zrezygnuj z przyjmowania kalorii w płynie. To naprawdę robi ogromną różnicę.

PRZECZYTAJ: 10 patentów, by poskromić wilczy apetyt

3. Pilnuj białka

Kwadrans to generalnie niewiele, ale czasem cała wieczność. Wiemy, byliśmy tam. Co zrobić, jeśli jednak nie udało się ogarnąć paszy i zameldowałeś się w sklepie, w którym uśmiechają się do Ciebie rumiane drożdżówki? Zamiast nich sięgnij po banana i doładuj go skyrem, czyli konkretną dawką białka. Taki zestaw znajdziesz prawie wszędzie, a nasyci Cię zdecydowanie lepiej niż kombinacja cukru i tłuszczu trans.

4. Ładuj zielone

Ważnym czynnikiem przyspieszającym pojawienie się sytości jest objętość posiłku. Im większy, tym szybciej osiągniesz błogie zadowolenie. Istotne jest tylko, żeby osiągnąć go przy jak najmniejszej ilości kalorii. Dlatego każdy posiłek wzbogacaj właściwie dowolną ilością warzyw liściastych czy zawierających sporo wody, jak czerwona papryka. Robią objętość, a energii w nich tyle, co kot napłakał.

REKLAMA