Silna erekcja [4 produkty spożywcze]

Białko i kreatyna pomagają Ci budować sylwetkę i poprawiają osiągi w siłowni. Po jakie suple  trzeba sięgnąć w takim razie, żeby zadbać  o formę łóżkową? Znajdziesz je w każdym sklepie.

erekcja, dieta shutterstock.com

1. Banany

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć owoców o tak sugestywnym kształcie. Jednak to nie ich falliczny kształt sprawia, że podniosą Twoją łóżkową sprawność. Zrobi to potas, który zadba o prawidłowe ciśnienie krwi w całym organizmie, oraz alkaloid zwany bufoteniną, który z kolei poprawia nastrój, zwiększa pewność siebie i stymuluje  pociąg seksualny.

ZOBACZ: Dlaczego uprawiamy tak mało seksu?

2. Gorzka czekolada

Gorzka, ale może znacząco osłodzić wrażenia w sypialni. Kupuj jednak czekoladę z wysoką zawartością kakao, bo to właśnie flawonole występujące w kakao pomagają w produkcji tlenku azotu – związku wspierającego rozluźnienie naczyń krwionośnych w członku, co prowadzi do poprawy erekcji. Do tego dochodzi wyostrzająca zmysły kofeina, poprawiająca nastrój teobromina i uwalniająca endorfiny fenyloetyloamina.

3. Kawa

Po pierwsze, ze statystyk wynika, że mężczyźni pijący filiżankę kawy dziennie są znacznie bardziej aktywni seksualnie niż kawowi abstynenci. Po drugie, badacze z University of Texas wyliczyli, że wypijanie 2-3 kubków kawy dziennie zmniejsza ryzyko problemów z erekcją aż o 42%. Jednak uważaj, żeby nie przesadzić. Po spożyciu 170 mg kofeiny ten dobroczynny wpływ na erekcję znacząco słabnie.

3. Chili

Za ostry smak chili odpowiada kapsaicyna. To właśnie ten związek stymuluje mózg do uwalniania poprawiających nastrój endorfin. Chili pobudza też układ nerwowy, co potęguje podniecenie. To podziała i na Ciebie, i na nią, dlatego nie zdziw się, jeśli po ostrzejszej kolacji nabierzecie ochoty na ostrzejsze zabawy.

REKLAMA