[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.9

Przepisy na pizzę do zadań specjalnych

Jedna pizza i 6 pomysłów na dodatki do niej. Każdy z wariantów pozwoli Ci osiągnąć inny cel. Bo pizza wcale nie musi być wyłącznie fast foodem i kaloryczną bombą. Jedz i buduj masę lub odkryj w sobie włoskiego kochanka.

pizza fot. Africa Studio, 2015, shutterstock.com
1. Zyskaj energię: wątróbka drobiowa i czarne oliwki

Nadchodzą dłuższe wieczory, a Ty będziesz potrzebował więcej energii. Spośród mięs wątróbka drobiowa ma jedno z najwyższych stężeń witaminy B. A ta witamina daje niezłego energetycznego kopniaka.

Czarne oliwki zawierają z kolei jednonienasycone tłuszcze, które zoptymalizują magazynowanie glikogenu w organizmie. Pomaga to utrzymać stały poziom cukru i apetyt w ryzach.

2. Podkręć swoje libido: awokado, pieprz, mięso z kraba

Jesień może uśpić w Tobie namiętnego kochanka. Jeśli chcesz tego uniknąć, sięgnij po awokado. Zawarta w nim witamina B6 bierze udział w produkcji histaminy, która może podkręcać popęd seksualny.

Witamina C w papryce i cynk w mięsie kraba zwiększą u Ciebie (i u niej) poziom testosteronu. Amory zagwarantowane!

REKLAMA

pizza fot shutterstock.com
3. Zrzuć kilogramy: mozzarella light, wołowina, czarny pieprz

Jeśli chcesz zrzucić kilka kilogramów, wybierz niskotłuszczową mozzarellę. Ma mniej kalorii, ale sporo kazeiny – białka mleka, które przyspiesza utratę tłuszczu.

Tłuszcze nasycone (z wołowiny) pomogą w utrzymaniu masy mięśniowej. Pieprz z kolei, który zawiera piperynę, pozwoli Ci kontrolować apetyt.

pizza fot. Shutterstock
4. Zrób zdrowy detoks: świeży boczek, kukurydza i ananas

Zamień bekon na świeży boczek. Badania opublikowane przez amerykański magazyn "Journal of Carcinogenesis" dowodzą, że zawarte w wędzonym bekonie azotany mogą działać rakotwórczo.

Poczujesz się jak młody bóg, jeśli dodasz do boczku kukurydzę i ananasa, które zawierają kwas ferulowy. Ten przeciwutleniacz powstrzyma wolne rodniki.

pizza fot. Shutterstock
5. Wygraj z kacem: kurkuma, jajka na twardo i indyk

Jeśli Twój wolny weekend trwał zbyt długo, a kac obezwładnił Cię skutecznie, postaw na drób i jajka. Są dobrym źródłem cysteiny, która poradzi sobie z aldehydem octowym – toksyną, która w czasie kaca zatruwa Ci życie.

Kurkuma jest w Indiach powszechnie używana jako środek do gojenia ran. Poradzi sobie też z Twoimi żołądkowymi dolegliwościami.

6. Zbuduj mięśnie: ementaler, posiekana wołowina, sos pomidorowy

Ten żółty ser oraz wołowina zawierają spore ilości leucyny. 230 g mięsa zawiera ok. 4 g tego aminokwasu, a 100 g sera ok. 3 g.

To potężny kop proteinowy, który na pewno odnotują Twoje mięśnie, zwłaszcza gdy dopieścisz je treningiem. Sos pomidorowy uzupełni niedobory potasu po treningu.

MH 10/2012

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij