Przepisy i produkty spożywcze na młody wygląd

Dieta i styl życia sprawiają, że współczesny czterdziestoparolatek wygląda młodziej od serialowego Karwowskiego. Oto propozycje dań oraz produkty, które zapewnią Ci dobry wygląd.  

Produkty na młody wygląd shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Chcesz wyglądać młodo przez długie lata? Musisz zadbać przede wszystkim o to, aby w Twojej diecie znalazło się wystarczająco dużo składników, które zwalczają wolne rodniki. Wolne rodniki to aktywne związki chemiczne, które powstają w organizmie na skutek normalnych procesów przemiany materii, ale ich ilość wzrasta, jeżeli palimy papierosy, pijemy alkohol, wystawiamy się na promieniowanie słoneczne.

Jeżeli jest ich zbyt dużo, uszkadzają komórki w naszym ciele i przyspieszają starzenie. Oto 10 superproduktów, które sprawią, że nasza skóra, zęby i włosy będą wyglądały lepiej.

1. Feta

Ten grecki ser jest bogatym źródłem witaminy B12, która przyspiesza regenerację skóry. Działa prawie jak peeling.

2. Orzechy laskowe

Zawarta w nich biotyna i witamina B to kluczowe składniki, które zadbają o skórę i włosy. Zjadaj co najmniej 30 g dziennie.

3. Pomidory koktajlowe

Likopen to silny przeciwutleniacz, który chroni skórę przed wolnymi rodnikami, a w bonusie zabezpieczy Twoją prostatę przed rakiem.

4. Jagody

Czarne jagody leśne to prawdziwa skarbnica antyoksydantów. Warto je kupić u siebie na targu, bo zawierają o 26% więcej cennych składników niż te kupowane na tacce w supermarkecie.

5. Ocet winny

Ale z czerwonego wina. Zawiera potas, fosfor, magnez i resweratrol, który stymuluje komórki.

6. Płatki owsiane

Zacznij dzień od śniadania młodości. Składniki zawarte w owsie przeciwdziałają stanom zapalnym skóry. A to oznacza mniej zmarszczek.

7. Orzechy włoskie

Bogate w kwasy omega-3 i witaminę E, które działając jako zgrany team, naprawiają uszkodzenia skóry wywołane promieniami słonecznymi.

8. Rukiew wodna

Badania potwierdziły, że regularnie spożywana rukiew wodna spłyca zmarszczki i poprawia kondycję skóry. Dodawaj do kanapek, sałatek albo skub sobie ot tak.

9. Jogurt

Białko, wapń i mało kalorii – taka przekąska zjadana regularnie sprawia, że zrzucisz wagę o 22% szybciej – tak twierdzą naukowcy z University of Tennessee.

10. Oliwa

Oprócz nienasyconych kwasów tłuszczowych, zawiera bogactwo witamin – A, E oraz D. Wszystko to sprawia, że jest znanym od starożytności eliksirem spowalniającym starzenie. 

Na następnej stronie znajdziesz przepisy przygotowane przez Oskara Onefrejowa, szefa kuchni restauracji Bistro Pergola we Wrocławiu.

 

STRONA 1 z 2
Zobacz również:
REKLAMA