1. Energetyzujący miód
Powinieneś polubić go przynajmniej tak mocno, jak misie z kreskówek. Z badań wynika, że miód ogranicza skoki glukozy i insuliny, a na dodatek ma pozytywny wpływ na bakterie w systemie pokarmowym. Do koktajlu dodaj 1 łyżkę stołową.
2. Oczyszczający błonnik
Jabłka są świetnym źródłem błonnika, który przyspiesza przyswajanie składników i obniża poziom lipidów we krwi. Wrzuć 1 całe jabłko, które oprócz korzyści zdrowotnych nada całości pyszny, kwaskowy posmak.
3. Tonizujący imbir
Ta przyprawa o silnych właściwościach przeciwzapalnych ochroni Cię przed podrażniającymi składnikami zawartymi w przetworzonej żywności i podkręci metabolizm. Zetrzyj korzeń na tarce i dodaj łyżeczkę.
4. Alkalizująca cytryna
Sok z cytryny pomoże Ci przynajmniej na dwa sposoby: poprawi trawienie i zmniejszy zakwaszenie organizmu (jest silnie zasadowy), przez co wspomoże wzrost mięśni.
5. Spalające jagody
To potężne źródło przeciwutleniaczy, solidna dawka błonnika i przede wszystkim obniżenie poziomu tłuszczu brzusznego.
6. Probiotyczny kefir
Sfermentowany napój mleczny to prawdziwa gwiazda naszego zestawienia. Dzięki swoim probiotycznym właściwościom pomoże systemowi pokarmowemu przerobić kalorie z jedzenia na paliwo dla mięśni.
Wrzuć wszystkie składniki do blendera, dodaj kilka kostek lodu oraz banana, a potem wymieszaj. Wypij, trenuj, jedz i rośnij.
Algebra spalania
Zapasy z matematyką są łatwiejsze od starcia z tłuszczem. Z pomocą dr. Kevina Halla wygrasz pierwszą potyczkę, dzięki czemu wyjdziesz zwycięsko z drugiej.
1. Punkt wyjścia
Dr Kevin Hall, badacz otyłości z USA, uważa, że punktem wyjścia do walki z balastem jest możliwie dokładne określenie zapotrzebowania kalorycznego. Aby je obliczyć, opracował specjalny kalkulator (bwsimulator. niddk.nih.gov). Podobnych aplikacji jest w sieci sporo, ale ta stworzona przez dr. Halla jest niezwykle precyzyjna i rozbudowana.
2. Odejmowanie
Pozwoli Ci dokładniej określić poziom aktywności (dzieli ruch na ten w pracy oraz na treningu), kluczowy dla oszacowania zapotrzebowania kalorycznego. Jej największą zaletą jest to, że pozwala obliczyć defi - cyt kaloryczny. Wpisujesz, ile chcesz ważyć, i kliknięcie później już wiesz, ile kalorii dziennie musisz obciąć, żeby to osiągnąć.
3. Dodawanie
Aplikacja pozwala dostosować ten wynik do zmiany stylu życia – wybierasz np. codzienny, półgodzinny spacer i wynik automatycznie jest aktualizowany. Narzędzie wygląda na dość skomplikowane (jest dostępne tylko po angielsku), ale samouczek pomoże Ci szybko je opanować.
Czy jeść przed snem?
Boisz się wieczornej przekąski? Zobacz, co nauka ma do powiedzenia na temat przesądu, że przez ten późny posiłek przytyjesz.
Obniżysz poziom tłuszczu
Miska owsianki wieczorem sprawi, że zredukujesz ryzyko pojawienia się nocnych napadów głodu – twierdzą naukowcy z Wayne State University.
Mniej zjesz następnego dnia
To jeszcze nie koniec odkryć badaczy z Florida State University. Jedzenie przed snem ogranicza ochotę na podjadanie kolejnego dnia – zapewniają badacze z Florydy.
Podkręcisz metabolizm
Dzięki wieczornej przekąsce z białka i węglowodanów nazajutrz obudzisz się z szybszym metabolizmem (Florida State University). Kanapka z piersią z kurczaka będzie OK.
Szybciej zbudujesz mięśnie
Wieczorna dawka kazeiny zwiększa wchłanianie białek – podaje „Medicine & Science in Sports & Exercise”. Oprócz odżywki dostarczy Ci jej np. serek wiejski.
Jedz tłuszcz i spalaj tłuszcz!
Czasy niskotłuszczowej dyktatury mamy za sobą. Zobacz, jak dzięki tłuszczowi skomponować kanapki, które pomogą Ci wygrać z balastem.
1.Kanapka kalifornijska
Pieczony indyk, ser żółty, awokado Awokado zawiera kwas oleinowy. Ten tłuszcz sprawia, że szybciej pojawia się uczucie sytości – wynika z badań University of California. Z kolei zawarty w indyku tryptofan pomoże Ci wygrać ze stresem.
2. Kanapka szwedzka
Serek kremowy, łosoś, kapary, sok z cytryny Łosoś jest świetnym źródłem nie tylko wielonienasyconych kwasów omega-3, ale również jednonienasyconych kwasów tłuszczowych. Dieta bogata w te ostatnie powoduje wzrost metabolizmu spoczynkowego, więc nie żałuj sobie tej ryby.
3. Kanapka włoska
Pesto, mozzarella, pieczona papryka Mozzarella to świetne źródło nie tylko białka, ale również wapnia: minerału kluczowego do walki z balastem – informuje „American Journal of Clinical Nutrition”.
4. Kanapka polska
Jajko na twardo z majonezem, ogórek kiszony, szynka, pieprz Jaja podnoszą poziom PYY3- -36 – hormonu wywołującego uczucie sytości, i obniżają poziom greliny wywołującej głód.
Z pewnością nie jest możliwe zbudowanie większych mięśni czy smuklejszej sylwetki bez hektolitrów potu wylanych na siłowni lub w domu. Prowadzą do tego różne drogi. My wybraliśmy dla Ciebie najbardziej optymalny zestaw ćwiczeń, dzięki któremu zbudujesz większe mięśnie w 4 tygodnie.
MH 06/2014