[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Przepis na łososia z sałatką z ciecierzycy i ziaren pszenicy

Dieta ma wpływ na każdy z aspektów Twojego życia - seks, trening, wygląd czy chociażby samopoczucie. Jedz więc tak, by być okazem świetnej formy. Oto przepis na łososia, który w pełni uzasadnia twierdzenie, że Twoje menu może być i smaczne i zdrowe.

Przepis na łososia z sałatką z ciecierzycy i ziaren fot. Natalia Klenova 2015/shutterstock
Składniki:

¾ szklanki ziaren pszenicy

1 filet z łososia (najlepiej dzikiego) ze skórą

3 łyżki oliwy extra vergine

sól i świeżo zmielony czarny pieprz

2 łyżki czerwonego octu winnego

½ łyżki musztardy z Dijon

¾ szklanki odsączonej ciecierzycy z puszki

¼ szklanki przypieczonych i posiekanych migdałów

1 łyżka posiekanych liści mięty

1 cebula cienko pokrojona

ćwiartka cytryny

REKLAMA

Sposób przygotowania:

1. Doprowadź do wrzenia 4 szklanki wody w średnim garnku, wrzuć ziarna pszenicy i zmniejsz ogień. Gotuj około 25 minut, aż pszenica zrobi się miękka. Odsącz na sitku i pozostaw do ostygnięcia.

2. Rozgrzej patelnię z odrobiną oliwy i połóż na niej łososia skórą do dołu. Wylej na niego łyżkę oliwy, posyp solą i pieprzem. Smaż na niedużym ogniu około 20 minut.

3. W dużej misce wymieszaj pozostałą oliwę, ocet winny, musztardę, sól i pieprz. Dorzuć ziarna pszenicy, ciecierzycę, posiekane migdały, miętę i cebulę. Wymieszaj i dopraw. Podawaj obok gorącego łososia z ćwiartką cytryn

Dlaczego to jest tak zdrowe?

1. Oliwa z oliwek

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia twierdzą, że zastąpienie nasyconych tłuszczów dwiema łyżkami oliwy dziennie znacząco zmniejsza ryzyko chorób serca.

2. Łosoś

Dieta bogata w rybie tłuszcze – zwłaszcza te z łososia – chroni serce przed chorobami, zmniejszając nagromadzenie złych tłuszczów we krwi.

3. Pszenica

W renomowanym magazynie „Nutrition, Metabolism&Cardiovascular Disease” opublikowano wyniki badań pokazujących, że wprowadzenie do regularnej diety pełnych ziaren zmniejsza ryzyko chorób serca aż o 20%.

4. Migdały

Naukowcy z Uniwersytetu Loma Linda w Kalifornii twierdzą, że jednonienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w migdałach odgrywają poważną rolę w zmniejszaniu ryzyka chorób wieńcowych.

5. Ciecierzyca

Jest doskonałym źródłem polifenoli, które zapobiegają zwężaniu się arterii i podnoszą cholesterol HDL (ten dobry) we krwi.

MH 07/12

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij