[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Płatki owsiane: prawdziwie męskie śniadanie

Poranek bywa momentem prawdziwej próby. Ciężko rozstać się z ukochanym łóżkiem, a mózg odmawia współpracy. I jak w tych warunkach myśleć o pożywnym śniadaniu? Na szczęście istnieje owsianka - niezwykle energetyczny posiłek, który przygotujesz w 3 minuty.

Płatki owsiane: prawdziwie męskie śniadanie fot. Brent Hofacker 2015/shutterstock
Zacznij dzień od porządnie zmiksowanej mieszanki ziaren. Trzymaj się jednak z dala od gotowych mieszanek musli kupowanych w sklepie, bo one często są dosładzane i aromatyzowane.

Lepiej włóż trochę wysiłku i skomponuj własny, ulubiony zestaw z produktów kupionych pojedynczo i sam nadaj im smak owocami, miodem i cynamonem. Wybierz płatki do gotowania, a nie błyskawiczne. Te pierwsze mają więcej błonnika, który utrzyma cholesterol na miejscu.

REKLAMA
 

Czego potrzebujesz:

• 50 g płatków owsianych (nie błyskawicznych)

• 300 ml wody

• 50 ml mleka

• garść migdałów

• 1 łyżka jogurtu naturalnego

• garść truskawek (mogą być mrożone)

Jak to zrobić:

Przyda się odrobina planowania: przed snem zagotuj wodę, wsyp płatki i gotuj minutę. Zdejmij z ognia i zostaw na noc pod przykryciem. Wyjmij truskawki z zamrażalnika. Następnego dnia rano dolej mleka do płatków i podgrzewaj przez ok. 10 min, od czasu do czasu mieszając.

Gdy już będzie gotowe, przełóż płatki do miseczki, posyp migdałami, ułóż truskawki(przecięte na pół) i polej jogurtem. Możesz dosłodzić łyżką miodu.

Dlaczego to jest dobre?

Spośród wszystkich łatwo przyrządzalnych śniadań to jest najbardziej energetyczne. To danie dostarcza ok. 52 g energodajnych węglowodanów, które odgonią najmniejsze ślady senności. Dodatkowo zatankujesz ok. 16 gramów białka, które doładuje Twoje mięśnie po długim nocnym głodzie bez świeżych dostaw.

Płatki owsiane zawierają też argininę, która sprawia, że więcej krwi dociera do Twoich mięśni. Więcej krwi oznacza szybszy transport białka. Białko zaś zapewni uczucie sytości na dłużej i nie będziesz musiał wydawać kasy na junk food już w południe. 

MH 12/2010

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij