Piwo po treningu? Tak czy nie? [kaloryczność konkretnych piw]

Jesteśmy facetami i nic, co męskie, nie jest nam obce. Nawet piwo po treningu. Nie namawiamy, ale i nie będziemy rzucać kamieniem.

Piwo po treningu Shutterstock.com

Jeśli jesteś z MH już jakiś czas, na pewno zdążyłeś się przekonać, że nie ma wśród nas dietetycznych ekstremistów. Dlatego wiemy, że zimne piwo nigdy tak nie smakuje, jak po tym, gdy spompujesz się w upalny dzień.

I o ile nie będziemy Cię przekonywać, że w diecie zawodowca szykującego się do mistrzostw jest miejsce na duże jasne, to z pełnym przekonaniem będziemy się upierać, że zwyczajny facet, dbający o zdrowie i formę, może sobie co jakiś czas na nie pozwolić. Bez strachu, że zacznie wyglądać jak pękata buteleczka 0,33 l, która tak doskonale leży w dłoni.

ZOBACZ TEŻ: Męskie reguły barowe

Już słynny lekarz i przyrodnik Paracelsus, zwany ojcem nowożytnej medycyny, mawiał, że wszystko jest trucizną i nic nią nie jest. Wszystko zależy od dawki. Dlatego stosuj się do kilku zasad. Po pierwsze, pamiętaj, że piwo nie jest magicznym napojem, którego możesz nie wliczać do dziennego bilansu kalorii.

Jeden gram alkoholu to aż 7 kcal, dlatego im wyższa zawartość procentów, tym większy wpływ będzie mieć piwo na Twój obwód w pasie. To raz. Dwa – piwo to piwo, a nie piwo i paczka chipsów. No i trzy – jedna butelka to jedna butelka. A nie: "Kochanie, dzisiaj cztery strzeliłem!".

Rachunek sumienia

Dzięki Mateuszowi Puśleckiemu z Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych teraz będziesz już wiedział, ile kalorii mają konkretne gatunki piwa (dane dla 0,33l).

  • Imperial IPA (7,5-10%) 250-350 kcal
  • Tripel (6,5-9,5%) 200-300 kcal
  • Stout (4,2-5,9%) 180-230 kcal
  • Pale Ale, IPA (5-6,5%) 160-230 kcal
  • Brown (4-5,4%) 150-200 kcal
  • Lager/Pils (4-5%) 140-190 kcal
  • Light Lager (3-4%) 95-140 kcal

SPRAWDŹ TEŻ: Piwo bezalkoholowe w pracy. Można czy nie?

REKLAMA