[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.3

Piwo po treningu? Tak czy nie? [kaloryczność konkretnych piw]

Jesteśmy facetami i nic, co męskie, nie jest nam obce. Nawet piwo po treningu. Nie namawiamy, ale i nie będziemy rzucać kamieniem.

piwo fot. Shutterstock
Jeśli jesteś z MH już jakiś czas, na pewno zdążyłeś się przekonać, że nie ma wśród nas dietetycznych ekstremistów. Dlatego wiemy, że zimne piwo nigdy tak nie smakuje, jak po tym, gdy spompujesz się w upalny dzień.

I o ile nie będziemy Cię przekonywać, że w diecie zawodowca szykującego się do mistrzostw jest miejsce na duże jasne, to z pełnym przekonaniem będziemy się upierać, że zwyczajny facet, dbający o zdrowie i formę, może sobie co jakiś czas na nie pozwolić. Bez strachu, że zacznie wyglądać jak pękata buteleczka 0,33 l, która tak doskonale leży w dłoni.

Już słynny lekarz i przyrodnik Paracelsus, zwany ojcem nowożytnej medycyny, mawiał, że wszystko jest trucizną i nic nią nie jest. Wszystko zależy od dawki. Dlatego stosuj się do kilku zasad. Po pierwsze, pamiętaj, że piwo nie jest magicznym napojem, którego możesz nie wliczać do dziennego bilansu kalorii.

Jeden gram alkoholu to aż 7 kcal, dlatego im wyższa zawartość procentów, tym większy wpływ będzie mieć piwo na Twój obwód w pasie. To raz. Dwa – piwo to piwo, a nie piwo i paczka chipsów. No i trzy – jedna butelka to jedna butelka. A nie: "Kochanie, dzisiaj cztery strzeliłem!".

Rachunek sumienia

Dzięki Mateuszowi Puśleckiemu z Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych teraz będziesz już wiedział, ile kalorii mają konkretne gatunki piwa (dane dla 0,33l).

  • Imperial IPA (7,5-10%) 250-350 kcal
  • Tripel (6,5-9,5%) 200-300 kcal
  • Stout (4,2-5,9%) 180-230 kcal
  • Pale Ale, IPA (5-6,5%) 160-230 kcal
  • Brown (4-5,4%) 150-200 kcal
  • Lager/Pils (4-5%) 140-190 kcal
  • Light Lager (3-4%) 95-140 kcal

REKLAMA

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij