[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
2.5

Piwo i jego rodzaje: 7 podstawowych gatunków

Mamy nadzieję, że zdołaliśmy Cię już przekonać, że piwo w niczym nie ustępuje najszlachetniejszym winom czy wysokoprocentowym alkoholom rodem z dębowych beczek. Teraz pora na kilka podstawowych faktów o najpopularniejszych gatunkach złocistej ambrozji.

Piwo, gatunki piwa, rodzaje piwa Piwo niejedno ma imię, ale po każdym znajdziesz coś dla siebie.
1. Ale

Najpopularniejsze w Wielkiej Brytanii piwo tzw. górnej fermentacji. Lekko mętne, z niedużą pienistością i zawartością alkoholu 3-6%.

REKLAMA

Przykład:Ccelebration Ale 1698, Anglia,

2. Stout

Drugi filar brytyjskiego browarnictwa górnej fermentacji. Ciemne, czasem całkiem czarne, z kremową, gęstą pianą i wyraźnym, słodkawym smakiem.

Przykład: Guinness, Irlandia,

3. Klasztorne

Historia piwa to historia przyklasztornych browarów, które od wieków zajmowały się piwem górnej fermentacji o niepowtarzalnych smakach.

Przykład: St. Benoit brune, Belgia

4. Pszeniczne

Kolejny produkt górnej fermentacji, tworzony na bazie słodu pszenicznego. Jasna barwa, niska gorycz i silne nasycenie dwutlenkiem węgla.

Przykład: Franziskaner Weissbier, Niemcy

5. Specjalne

Górna fermentacja z wykorzystaniem zapomnianych już technologii piwowarskich i wielopokoleniowych receptur. Zawsze o nieprzeciętnym smaku.

Przykład: Pauwel Kwak, Belgia

6. Pilzner

Każdy kraj produkuje swoje pilznery i mimo różnic zawsze są to piwa dolnej fermentacji, złote, gorzkawe, silnie gazowane, z zawartością 4,5% alkoholu.

Przykład: Plzensky Prazdroj, Czechy

7. Lambic

Piwo spontanicznej fermentacji, występujące tylko w rejonie Brukseli, warzone w zimie i fermentowane przez 2-3 lata. Brak piany i ciekawe odmiany smakowe.

Przykład: Chapeau Kriek, Belgia

Departament Miłości do Piwa MH raportuje: 

Zimne piwo, nie dość, że pasuje jak ulał do ręki podczas oglądania meczu ulubionej drużyny, to jeszcze ma sporo właściwości zdrowotnych. Wyselekcjonowaliśmy dla Ciebie 10 powodów, dla których warto pić piwo!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij