Orzeźwiające sposoby na szczupłą sylwetkę

Robiąc zapas lodu na imprezę przy okazji możesz zadbać o szczupłą sylwetkę. Sprawdź jak.

orzeźwienie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Czasopismo naukowe "Annals of Internal Medicine" donosi, że jedzenie lodu może wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Żeby go przyswoić, stałocieplny organizm musi go najpierw ogrzać, a więc wydać energię. I to na coś, co nie zawiera kalorii, więc bilans kaloryczny jest tym bardziej korzystny. Ta taktyka oczywiście nie zastąpi odpowiedniej diety i ćwiczeń, ale może sprawdzić się jako dodatkowy patent na wspomaganie odchudzania. Aha – pamiętaj, że lód może uszkadzać szkliwo, więc niekoniecznie musisz go gryźć – picie mocno schłodzonej wody przyniesie podobny efekt.

REKLAMA

Na kolejnych stronach znajdziesz kilka sposobów, które następcom Demostenesa pozwolą urozmaicić menu. 

Zimna wojna

Oprócz lodu pomogą Ci też zimne prysznice i kąpiele, które mogą aktywować brunatną tkankę tłuszczową, pomagającą pozbyć się nadmiaru balastu. 

REKLAMA

REKLAMA

orzeźwienie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Z sokiem

REKLAMA

Po treningu idealnie sprawdzi się mrożony sok arbuzowy (zblenduj owocowy miąższ z wodą, kostkami lodu, miodem i liśćmi świeżej mięty). Orzeźwisz się, schłodzisz i dostarczysz mięśniom węglowodanów przyspieszających regenerację. 

Pikantnie

Rozcieńcz wodą pikantny sos albo po prostu dodaj papryczki chili czy jalapeño do mrożącej się wody, a otrzymasz kostki o podwójnej sile uderzeniowej. Nie dość, że zimne, to jeszcze pełne przyspieszającej metabolizm kapsaicyny. 

REKLAMA

orzeźwienie fot. Shutterstock
fot. Shutterstock
Kawa na zimno

REKLAMA

Kawa nie musi być gorąca. Możesz, jak Hiszpanie, wypić espresso z kostkami lodu (niektórzy nie wrzucają ich do kawy, tylko pakują prosto do ust). Możesz też zamrozić espresso i ssać potem kawowo-lodowe kostki. 

Z nutką mięty

Możesz łatwo udoskonalić przygotowywane koktajle. Następnym razem, robiąc lód, zamroź w kostkach liście świeżej mięty. Mają aromat, dzięki któremu koktajl będzie smaczny, chociaż dodasz do niego mniej cukru. 

MH 08/2015

Zobacz również:
Mniejszy nacisk na kręgosłup, większe zaangażowanie mięśni brzucha i mięśni czworogłowych ud. Właśnie dlatego powinieneś robić front squat. A rób to tak!
ZOBACZ WIĘCEJ

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA