[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Orzeźwiające sposoby na szczupłą sylwetkę

Robiąc zapas lodu na imprezę przy okazji możesz zadbać o szczupłą sylwetkę. Sprawdź jak.

orzeźwienie fot. Shutterstock
Czasopismo naukowe "Annals of Internal Medicine" donosi, że jedzenie lodu może wspomóc redukcję tkanki tłuszczowej. Żeby go przyswoić, stałocieplny organizm musi go najpierw ogrzać, a więc wydać energię. I to na coś, co nie zawiera kalorii, więc bilans kaloryczny jest tym bardziej korzystny. Ta taktyka oczywiście nie zastąpi odpowiedniej diety i ćwiczeń, ale może sprawdzić się jako dodatkowy patent na wspomaganie odchudzania. Aha – pamiętaj, że lód może uszkadzać szkliwo, więc niekoniecznie musisz go gryźć – picie mocno schłodzonej wody przyniesie podobny efekt.

Na kolejnych stronach znajdziesz kilka sposobów, które następcom Demostenesa pozwolą urozmaicić menu. 

Zimna wojna

Oprócz lodu pomogą Ci też zimne prysznice i kąpiele, które mogą aktywować brunatną tkankę tłuszczową, pomagającą pozbyć się nadmiaru balastu. 

REKLAMA

orzeźwienie fot. Shutterstock
Z sokiem

Po treningu idealnie sprawdzi się mrożony sok arbuzowy (zblenduj owocowy miąższ z wodą, kostkami lodu, miodem i liśćmi świeżej mięty). Orzeźwisz się, schłodzisz i dostarczysz mięśniom węglowodanów przyspieszających regenerację. 

Pikantnie

Rozcieńcz wodą pikantny sos albo po prostu dodaj papryczki chili czy jalapeño do mrożącej się wody, a otrzymasz kostki o podwójnej sile uderzeniowej. Nie dość, że zimne, to jeszcze pełne przyspieszającej metabolizm kapsaicyny. 

orzeźwienie fot. Shutterstock
Kawa na zimno

Kawa nie musi być gorąca. Możesz, jak Hiszpanie, wypić espresso z kostkami lodu (niektórzy nie wrzucają ich do kawy, tylko pakują prosto do ust). Możesz też zamrozić espresso i ssać potem kawowo-lodowe kostki. 

Z nutką mięty

Możesz łatwo udoskonalić przygotowywane koktajle. Następnym razem, robiąc lód, zamroź w kostkach liście świeżej mięty. Mają aromat, dzięki któremu koktajl będzie smaczny, chociaż dodasz do niego mniej cukru. 

MH 08/2015

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij