REKLAMA

Orzechy - 4 fakty, które każdy powinien znać

Garść orzechów dziennie napompuje Twoje mięśnie, rozjaśni myśli i podniesie formę. Dowiedz się, dlaczego.

orzechy Shutterstock.com
Shutterstock.com

3. Alergia

Uczulenie na orzechy występuje coraz powszechniej; w najcięższych przypadkach może nawet doprowadzić do śmierci. Jeżeli po zjedzeniu orzechów czujesz swędzenie gardła i puchną Ci usta, lepiej odstaw je na bok zrób sobie testy alergiczne. Przy ostrych alergiach mogą pojawiać się problemy z oddychaniem, ból brzucha i wymioty. W takich przypadkach potrzebna jest szybka interwencja lekarza.

Uczulenia, często występujące u dzieci, przeważnie mijają z wiekiem. Jeśli jednak jesteś alergikiem, zawsze pytaj kelnerów w restauracji, czy danie nie zawiera orzechów i uważnie czytaj informacje na opakowaniach produktów. Niestety, na alergię na orzechy nie znaleziono dotąd skutecznego lekarstwa.

(Zobacz: Oto 50 superproduktów dla zdrowia i formy.)

4. Sylwetka

Naukowcy zalecają dzienną dawkę orzechów wielkości 25-50 g. Ale uważaj: orzechy są bardzo kaloryczne. Dlatego zamiast dodawać je do jadłospisu i zagryzać między obiadem a kolacją, zastąp nimi jakiś jego element. Na deser, zamiast ciasta, zjedz garść pistacji, a w drodze do pracy zamiast batonika przegryź kilka orzechów laskowych.

REKLAMA
STRONA 2 z 2

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA