[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Nocne podjadanie: słodkie, słone i pikantne

Zdarza Ci się poczuć ostre ssanie na czekoladę albo pizzę? A może regularnie wychodzisz w środku nocy po batoniki? MH odkoduje Twoje potrzeby i podpowie, co zrobić, gdy masz ochotę na słodkie, słone lub ostre. Innymi słowy - dekoder gastrofazy.

przekąski, słone przekąski fot. Catalin Petolea 2015/shutterstock
Rzucasz się na słone

To znaczy: Jeśli zaczynasz solić coraz więcej, może to oznaczać , że masz spory deficyt minerałów. „Badania pokazują, że jeśli Twoja dieta jest uboga w wapno, zaczynasz więcej solić” – mówi Michael Tordoff , naukowiec z Monell Chemical Senses Centre w Filadelfii. Powód? Sód tymczasowo zwiększa poziom wapna we krwi, co oszukuje Twoje ciało, a Ty myślisz, że problem jest rozwiązany.

REKLAMA

Co robić? Jedz więcej nabiału (np. serki wiejskie) oraz sardynki lub makrele z puszki. W ten sposób nie tylko Twoje kości będą mocniejsze, ale również możesz odłożyć gotowe odżywki. 

Rzucasz się na ostre

To znaczy: Jeśli po treningu Twoja koszulka nie jest tak mokra, jak T-shirt kumpla, a do tego rzucasz się na chili, Twoje ciało może potrzebować ognistych smaków, by móc się pocić. To również wyjaśnia, dlaczego ciepłe kraje często mają pikantną kuchnię. Pikantne przyprawy wpływają na chłodzenie organizmu.

Co robić? Zrezygnuj z kremowych sosów curry, bo przybędzie Ci kilka kilogramów. Postaw na kuchnię indyjską, gdzie podstawa to ryż i ostro przyprawiony kurczak lub baranina. Możesz wykorzystać gotową przyprawę garam masala. Jedz i spalaj tłuszczyk.

Rzucasz się na słodkie

To znaczy: Czekolada to doskonale opakowany antydepresant. Pożądanie słodkiego może wskazywać, że chcesz poprawić nastrój. Gdy Twoja szczęśliwa chemia sięgnie dna, czujesz, że natychmiast musisz się odbić. Czasem możesz czuć, że brakuje Ci energii. Ciało absorbuje rafinowany cukier ze słodyczy zdecydowanie szybciej niż z jakiegokolwiek innego jedzenia, dając Ci natychmiast paliwo do działania.

Co robić? Zastrzyk węglowodanów podnosi poziom energii na dłużej niż słodycze. Zjedz pieczonego ziemniaka lub pełnoziarnistego tosta. Potem idź pobiegać – ruch poprawia nastrój. 

MH 03/2012

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij