Naturalne suplementy: masło orzechowe, białko konopne i olej kokosowy

Chcesz jeszcze większego zwycięstwa nad kilogramami? Wstaw do menu te naturalne suplementy i ciesz się z wygranej. 

Naturalne suplementy shutterstock.com
fot. shutterstock.com

1. Masło orzechowe

REKLAMA

2 łyżeczki dziennie Z badań przeprowadzonych przez Harvard School of Public Health wynika, że osoby, jedzące masło orzechowe 2 lub więcej razy w tygodniu, szybciej traciły na wadze niż te, które masła w diecie nie miały. To zasługa nienasyconych kwasów tłuszczowych, które powodują szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Pod warunkiem oczywiście, że nie rozsmarujesz go na wielkiej pajdzie białego, pszennego chleba.

2. Olej kokosowy

Do smażenia Olej kokosowy zawiera trójglicerydy o średniej długości łańcuchów kwasów tłuszczowych (MCT), które są inaczej metabolizowane niż reszta kwasów. Badania opublikowane w „Th e Journal of Nutrition” pokazały, że jedzenie dziennie 15-30 g MCT powoduje wzrost dziennego zużycia energii o 5%, co zwiększa spalanie kalorii o mniej więcej 120 kalorii dziennie.  

3. Białko konopne

2 szejki dziennie Zrezygnowałeś podczas diety z nabiału, więc białko roślinne będzie idealnym suplementem. Niski poziom tłuszczów i węglowodanów, ale wysoka zawartość białek (w tym 10 kluczowych dla regeneracji mięśni) dadzą Ci poczucie sytości na długie godziny. Dostaniesz także cynk, żelazo, fosfor, magnez oraz nienasycone kwasy tłuszczowe - w tym omega-6. 

REKLAMA