[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Napoje zero cukru - cała prawda

Chwytliwe zero kalorii nie oznacza zera konsekwencji. Szturmujące rynek napoje zero są, faktycznie, pozbawione cukru. Zamiast niego pakuje się tam dużo gorsze rzeczy. Uważaj na sztucznie słodzone napoje gazowane, żeby walka z balastem nie okazała się mrówczą pracą. 

napoje zero, napoje bez cukru, zero kalorii fot. Corbis

0% cukru, 500% więcej w pasie

Brak kalorii wcale nie oznacza braku konsekwencji. Naukowcy z University of Texas Health Science Center przez prawie 10 lat obserwowali grupę 474 osób. Zmierzono, że ludzie, którzy pili dietetyczne napoje gazowane słodzone sztucznymi słodzikami, przez ten okres przytyli w pasie o 70% więcej niż Ci, którzy nie pili ich w ogóle (500% w grupie, która piła codziennie dwa napoje lub więcej).

REKLAMA

Z cukrem źle, ale bez niego wcale nie lepiej. Nie ma rady – jeśli chcesz liczyć na sukces w walce z balastem, przestań liczyć kalorie w napojach gazowanych, tylko całkiem wykreśl je z menu.

Na pohybel otyłości

Zapomnij o napojach "zero". Jedno jabłko dziennie wystarczy, żeby rzucić wyzwanie oponie na brzuchu. Zwłaszcza gdy jest to jabłko odmiany Granny Smith. Naukowcy zbadali, że ma ono najlepszy wpływ na rozwój dobrych bakterii, sprzyjających walce z otyłością.   

Ryzyko zawodowe

Czasopismo "Preventing Chronic Disease" publikuje rezultaty pracy naukowców, którzy zmierzyli, o ile rośnie ryzyko otyłości w zależności od pracy. Punktem wyjścia jest najszczuplejsza grupa zawodowa, czyli lekarze. Sprawdź, czy jesteś w grupie wysokiego ryzyka.   

  • +49% - Operator maszyn
  • +51% - Architekt, inżynier, geodeta
  • +65% - Informatyk 
  • +66% - Rolnik, rybak, drwal
  • +67% - Pracownik restauracji
  • +73% - Nauczyciel
  • +80% - Handlowiec
  • +145% - Kierowca ciężarówki

Chcesz zakończyć swój toksyczny związek z cukrem? Sprawdź także:

Zabójcza broń: ukryte cukry

Węglowodany: słodki sposób na uzależnienie

MH 11/2014

Komentarze

 (3)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij