Najlepszy napój podczas treningu

Wystarczało kilka jej łyków, żeby Indianie dostawali solidnego kopa. Podobnie działa zwykła – pij ją w czasie treningu kardio, a wzmocnisz jego efekty.  

facet pijący wodę fot. Shutterstock
Trening kardio nie jest najbardziej efektywnym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej, ale często stosuje się go jako uzupełnienie siłowego, żeby uzyskać upragnioną rzeźbę. Jeśli zdecydujesz się wpleść go do swojego programu, pamiętaj, żeby podczas biegu pić, nawet jeśli ćwiczenia nie trwają zbyt długo. (fot. Shutterstock)

48% – o tyle wzrosła produkcja hormonu wzrostu u osób, które podczas 30-minutowego treningu kardio piły wodę (w porównaniu do niepijących). 

Trening kardio nie jest najbardziej efektywnym sposobem na spalanie tkanki tłuszczowej, ale często stosuje się go jako uzupełnienie siłowego, żeby uzyskać upragnioną rzeźbę. Jeśli zdecydujesz się wpleść go do swojego programu, pamiętaj, żeby podczas biegu pić, nawet jeśli ćwiczenia nie trwają zbyt długo.

„European Journal of Endocrinology” informuje, że woda pita podczas ćwiczeń kardio wspomaga produkcję hormonu wzrostu, który pomoże Ci zachować masę mięśniową.

453 – o tyle więcej kcal zjadają przeciętnie faceci od piątku do niedzieli w porównaniu do każdej innej „trzydniówki” w tygodniu.

Bieg po nagrody

Jogging to nie tylko sposób na spalenie tłuszczu. Zobacz trzy kolejne powody, dla których warto biegać. 

Zmarszczki out

Naukowcy z McMaster University udowodnili, że dwie 30-minutowe sesje kardio w tygodniu pomogą wygładzić zmarszczki i poprawią wygląd Twojej skóry.

Lek na chandrę

W piśmie naukowym „JAMA Psychiatry” czytamy, że bieganie zmniejsza ryzyko depresji o 19%. Wysiłek fizyczny podwyższa energię, skutecznie redukuje stres i poprawia samopoczucie.

Rozkosz z biegania

Ankiety przeprowadzone wśród biegaczy pokazują, że ci, którzy biegają regularnie ze swoimi partnerkami 10 km, kochają się z nimi częściej. I taki trening kardio lubimy najbardziej. 

MH 04/2016

 

Zobacz również:
REKLAMA