[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Najlepsze źródło dobrych dla serca polifenoli

Choroby układu krążenia stanowią najczęstszą przyczynę zgonów facetów. Gdy wróg jest tak niebezpieczny, trzeba go zwalczać wszelkimi dostępnymi środkami. Bez względu na koszty.  

whisky to wspaniała rzecz fot. Shutterstock
Następnym razem, gdy będziesz chciał zadbać o serce, sięgnij po whisky. Ten szlachetny trunek zawiera więcej polifenoli niż czerwone wino. A jedną z cech tych substancji jest to, że zwalczają bakterie. Jak wyliczyli hiszpańscy uczeni, potrafi ą usunąć nawet 78% bakterii z jamy ustnej.

I w ten sposób chronić serce, bo z badań opublikowanych w "American Journal of Cardiology" wynika, że bakterie na dziąsłach przyczyniają się do chorób serca. Niestety, najwięcej polifenoli mają najlepsze gatunki – te, które dojrzewają w beczkach co najmniej 12 lat. Niestety, są też najdroższe. Ostrzegaliśmy, że będą koszty.

3-9 szklaneczek whisky tygodniowo zmniejsza ryzyko niedokrwiennego udaru mózgu. Nie zero i nie dziesięć: od 3 do 9.

85%

Wg "Journal of Internal Medicine" ludzie, u których stwierdzono tzw. stan przedcukrzycowy, o tyle mogą zmniejszyć ryzyko rozwinięcie się cukrzycy, jeśli w ciągu 6 miesięcy uda im się zrzucić 10% wagi. O stanie przedcukrzycowym mówimy, gdy stężenie glukozy na czczo wynosi między 100 a 125 mg/dl. 

Wyłącznik bólu

Badacze z University of Pittsburgh potwierdzili, że ucisk ucha może łagodzić przewlekłe bóle. Badani przez nich pacjenci po czterech seansach akupresury w miesiącu odczuli zmniejszenie dolegliwości o 44%. Wprawdzie w MH podchodzimy z rezerwą do medycyny alternatywnej, ale w tym przypadku ryzyko jest małe. Odnajdź miejsce, gdzie Cię boli, a następnie kropkę na uchu w tym samym kolorze. Masuj kilka minut dziennie. Możesz też użyć nasionka żyta, by precyzyjnie trafić we właściwy punkt. 

MH 03/2016 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij