Najlepsze przekąski z supermarketu - raport MH

Przekąska to dobra rzecz - pozwala utrzymać w ryzach głód i nie odrywa nas od pilnych zajęć. Trzeba tylko wiedzieć, które przekąski wybierać. Specjalnie dla Was prześwietliliśmy sklepowe półki w poszukiwaniu tych najlepszych.

Najlepsze przekąski shutterstock.com
Zamiast sięgać po paczkę czipsów czy hot-doga ze sklepu z żabą, wybierz zdrowsze rozwiązania. Podajemy je na tacy.

Suszone Mango, Leo Dried Fruits

Oglądaliście „Pingwiny z Madagaskaru”? Pamiętacie króla Juliana i jego menu? No właśnie. Właściwie to mógłby jeść tylko mango. Wystarczył jeden suszony owoc, żebyśmy i my doszli do takiego przekonania. Jeśli otworzysz paczkę i zdołasz nie zjeść wszystkiego, okażesz się człowiekiem o naprawdę żelaznej woli!

ZOBACZ: 9 smacznych przekąsek

Dayup Blue

Ten mus owocowy z jogurtem, ziarnami i płatkami (5 różnych wersji smakowych) warto mieć pod ręką, gdy będziesz potrzebować szybkiego zastrzyku mocy. Użycie wyłącznie naturalnych składników sprawia, że polecamy ten produkt bez najmniejszych wyrzutów sumienia.

Crisper Pieczywo chrupkie orkiszowe, Melvit

W małym, 30-g opakowaniu stanowi poręczną przekąskę, która powinna poradzić sobie z mniejszym głodem. Ze średnim też. Pieczywo, zapytasz? A tak, ponieważ hojną ręką dosypano do niego ziarna, dzięki czemu ma mnóstwo białka i tłuszczu, które załatwią głód na cacy.

Orzechy laskowe, Bakalland

Musimy je trochę podpromować, bo są znacznie mniej popularne niż np. orzechy włoskie, a w niczym im nie ustępują. Są wręcz zdrowsze ze względu na bardzo wysoką zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych omega- -9, podczas gdy we włoskich dominują kwasy omega-6, które działają prozapalnie.

Baton Chlorella z pomarańczą, Purella Food

Chlorella to alga morska, która charakteryzuje się wysoką wartością odżywczą. Baton zawiera jej 10%, a opiera się na daktylach i skórce pomarańczowej, dzięki czemu jest bardzo smaczny. Będzie zdrową przekąską, która doda Ci energii.

Kurczak Tikka Masala, Lyofood

Żywność liofilizowana jest przeznaczona dla podróżników czy alpinistów, ale z doświadczenia wiemy, że może czasem przydać się też w miejskich warunkach. Zalewasz torebkę wrzątkiem, czekasz kilka minut i gotowe! I nie jest to żadna chińska zupka, tylko pełnowartościowy posiłek. Smaczny.
I polski!  

Departament Diety MH raportuje:

Zobacz, jak łatwo zastąpić Twoje codzienne, niezdrowe łakocie naszymi naturalnymi przekąskami. Oto 9 przykładów.

REKLAMA