Najlepsze produkty wege z marketu [Weganizm]

Nie namawiamy Cię do przejścia na weganizm, ale obserwujemy na co dzień, że większość z nas je zbyt dużo mięsa. Oto kilka roślinnych propozycji, które pomogą zmniejszyć jego ilość w menu.

weganizm, wege shutterstock.com

1. Kaszetka z ciecierzycą, Bonduelle

Warto mieć w zamrażarce gotowy zestaw, który łączy kaszę z warzywami. Pomoże Ci wyrobić słynną dzienną normę pięciu porcji tych ostatnich.

Skład: 148 kcal, węglowodany 14,6 g, tłuszcz 6,2 g, białko 5,3 g

ZOBACZ TEŻ: Wege menu na cały tydzień

2. Meaty mix, It is not Meat

Używając tego zamiennika mięsa mielonego, opartego na białku sojowym, przygotujesz świetny sos do spaghetti bolognese. Biesiadnicy – jeśli ich nie uprzedzisz – będą mieli problemy z wyczuciem, że powstał bez udziału wołowiny. Miks jest od razu dobrze doprawiony, więc nie będziesz musiał sam nic kombinować.

Skład: 328 kcal, węglowodany 24 g, tłuszcz 3,1 g, białko 39 g

3. Vege burgery z soczewicy, Well Well

Wielką zaletą mięsa jest to, że na jego bazie można błyskawicznie przygotować posiłek. Wrzucasz na patelnię i za kilka minut ląduje na talerzu. Ten produkt pomoże Ci dokonać tej samej sztuki. Fakt, ma mniej białka niż burgerowy kawał wołu, ale proteiny możesz przecież podbić w inny sposób.

Skład: 259 kcal, węglowodany 25,6 g, tłuszcz 12,4 g, białko 8,6 g

PRZECZYTAJ: Redaktor testuje dietę wegańską

3. Orzechy nerkowca, Alesto

Orzechy to rewelacyjny sposób na przekąskę kasującą poczucie głodu. Z kolei nerkowce to rewelacyjny sposób na dostarczenie kubkom smakowym niebiańskich doznań. Lekko słodkawe, maślane... Ech, naprawdę trudno poprzestać na garści.

Skład: 599 kcal, węglowodany 23,1 g, tłuszcz 47 g, białko 18,8 g

4. Vege minikiełbaski grillowe, Polsoja

Dawanie wegańskim produktom mięsnych nazw wprowadza nieco w błąd, bo gdy zabierasz się do ich jedzenia, masz pewne oczekiwania co do smaku, te zaś są trudne do spełnienia. Jeśli jednak podejdziesz do talerza z sojowymi kiełbaskami z otwartą głową, trafisz na świetnie doprawione źródło białka, które wprowadzi na Twoim talerzu tak pożądaną różnorodność.

Skład: 184 kcal, węglowodany 5,5 g, tłuszcz 9,8 g, białko 16,1 g

5. Bio Tofu, Take it Veggie

Produkty z dopiskiem „bio” są przeważnie bardzo drogie, ale to tofu jest wyjątkiem. Ma rewelacyjną konsystencję i smak (do wyboru masz wersję wędzoną i naturalną). Szkoda, że można je dostać wyłącznie w Kauflandzie.

Skład: 164 kcal, węglowodany 0,7 g, tłuszcz 9,5 g, białko 18 g

7. Makaron z soczewicy, Tiradell

Makarony ze strączków zeszły już z wyżyn instagramowych profili trendsetterów i trafiły do marketów. I dobrze, bo są o wiele mniej kaloryczne od swoich prekursorów opartych na pszenicy, a do tego – i mówimy to z pewnym zaskoczeniem – są naprawdę smaczne!

Skład: 150 kcal, węglowodany 23,3 g, tłuszcz 0,8 g, białko 10,6 g

REKLAMA