[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
  • Men's Health

  • Dieta

  • Najlepsze orzechy, owsianka na raka i moc warzyw - jak wesprą Twoje zdrowie?

REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.9

Najlepsze orzechy, owsianka na raka i moc warzyw - jak wesprą Twoje zdrowie?

Gdyby serce mogło, jak zwierzęta, przemówić raz do roku, w Wigilię podziękowałoby Ci za jedzenie orzechów.

orzechy fot. Shutterstock
Naukowcy z Harvardu są zdania, że jedzenie orzechów obniża ryzyko śmierci z powodu chorób układu krążenia. Wśród ludzi jedzących ich najwięcej było ono aż o 39% niższe niż wśród tych, którzy mieli je w menu najrzadziej. Badacze tłumaczą, że zawarte w orzechach kwasy tłuszczowe obniżają poziom lipidów we krwi, a inne składniki poprawiają przepływ krwi przez naczynia krwionośne. Zdrowotny efekt da Ci garść orzechów.  

Porcja orzechów

Dzienna dawka orzechów to garść (ok. 30 g), czyli: 49 pistacji, 28 migdałów, 15 orzechów włoskich, 8 brazylijskich, 28 laskowych i 30 ziemnych.  

Owsianką w raka

Magazyn Science donosi, że skuteczność leczenia raka może zależeć od składu flory bakteryjnej żyjącej w przewodzie pokarmowym. Dlatego powinieneś wziąć pod uwagę wyniki pracy łotewskich badaczy.

Z przeprowadzonej przez nich analizy wynika, że produkty owsiane wspomagają rozwój dobrych bakterii. Poranna owsianka zamiast nieśmiertelnych kanapek to słuszna koncepcja.  

 

REKLAMA

REKLAMA

grill fot. Shutterstock
9 – o tyle % częściej kupujemy produkty, jeśli na opakowaniu jest duży napis obiecujący korzyści zdrowotne. Nie daj się złapać na puste obietnice, tylko czytaj etykiety. 

Wszystkie kolory

Przygotowaliśmy ściągę, która pomoże Ci zaplanować warzywne menu na cały tydzień, zawierające niezbędne składniki. 

  • warzywa czerwone i pomarańczowe 6 porcji
  • warzywa strączkowe 2 porcje
  • warzywa ciemnozielone 2 porcje
  • warzywa skrobiowe 6 porcji
  • inne warzywa 5 porcji

*Dla 80-kg faceta ćwiczącego 5 godzin tygodniowo

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij