[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Męska kuchnia: przepis na sandwicza z dziczyzną

Zdarzają się takie weekendy, gdy wyrzuca Cię za miasto, a do siłowni jest 3 dni końmi? Oto kanapka z dziczyzną, która sprawi, że Twoje mięśnie będą rosły 48 h, gdy Ty w tym czasie będziesz łowił ryby. Innymi słowy, kolejny przepis rodem z "męskiej kuchni".

Męska kuchnia: przepis na sandwicza z dziczyzną fot. Dan Matthews
To nie jest zwykły sandwicz. Nazywają go sandwiczem strzelców lub myśliwych, bo zapewniał w przeszłości wszystko, co niezbędne dla siły, energii, kondycji i koncentracji tym, którzy z flintą na ramieniu wyruszali na dwudniowe polowanie.

REKLAMA

Po konsultacjach z naszymi ekspertami od diety i podmiance kilku produktów na bardziej współczesne, wracamy do mądrości prapradziadków, bo okazuje się, że to byli całkiem łebscy goście. W tej kanapce faktycznie znajdziemy 100% dobra, które pozwoli przetrwać organizmowi najtrudniejsze chwile, a mięśniom budować się w weekend bez siłowni.

Potrzebujesz:

  • Chleb z otrębami (1 średni) - Źródło leucyny – aminokwasu stosowanego w suple mentach.
  • Dziczyzna (400 g) - Zawiera 20% więcej białka niż wołowina.
  • Grzyby shiitake (1 garść) - Wysoka zawartość cynku podnosi testosteron.
  • Musztarda Dijon (2-4 łyżeczki) - Działa jak naturalny steryd, przyspieszając wzrost mięśni.
  • Czerwona cebula (1 posiekana) - Źródło kwercetyny zwiększającej liczbę mitochondriów – centrów energetycznych komórek – usuwających zmęczenie.
  • Ementaler (50 g) - Jest pełen glutaminy – niezbędnego aminokwasu, zużywanego podczas naprawy tkanki mięśniowej.
  • Jarmuż (1 garść) - Jego fitonutrytienty przeszkadzają męskiemu testosteronowi przekształcać się w żeńskie estrogeny. 

Sposób przygotowania:

1. Dzień przed weekendem i planowanym wypadem odetnij nożem wierzch chleba i wydrąż środek.

2. Na patelnię z tłuszczem wrzuć plastry dziczyzny i smaż 3 minuty z każdej strony. Odstaw.

3. Na patelni z olejem zblanszuj posiekaną cebulę, dorzuć jarmuż, grzyby i podsmażaj, aż zmiękną.

4. Włóż do środka warzywa, potem mięso, posmaruj musztardą, znowu warzywa i ser. Przykryj wierzchem.

5. Zawiń gotowy chleb w pergaminowy papier i zostaw na noc w lodówce, przyciśnięte czymś ciężkim. Pokrój rano. 

Sprawdź też inną męską kanapkę z jajkiem i boczkiem.

MH 11/2014 

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij