[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.5

Masło orzechowe: zdrowie z łupinek

Nie masz pomysłu na kolejny posiłek a widok kurczaka z ryżem sprawia, że Ci niedobrze? Wrzuć na ząb trochę masła z orzechów - opłaci się.

Masło orzechowe fot. shutterstock.com
Działanie: podnosi libido, buduje mięśnie, pomaga spalać tłuszcz.

Tajna broń: białko, jednonienasycone kwasy tłuszczowe, wit. E, wit. B (niacyna), magnez.

Walczy przeciwko: otyłości, utracie masy mięśniowej, utracie elastyczności skóry, chorobom układu krążenia.

Sojusznicy: orzechy nerkowca, migdały.

Dobrze wybierz

Masło orzechowe jest wysokokaloryczne, ale udowodniono, że u osób, które je jedzą, spada poziom „złego” cholesterolu LDL. Kupując masło orzechowe, wybieraj takie, które ma minimum 90% orzechów, bo dzięki temu dostarczysz sobie sporo potasu i magnezu, które są ważne dla prawidłowej pracy mięśni.

Zrób sos

Najłatwiejsze jest posmarowanie sobie chleba masłem orzechowym i ulubionym dżemem, ale ileż można jeść takie kanapki? Dlatego dla urozmaicenia swego jadłospisu zrób sos z 2 łyżek masła. Rozgrzej je w mikrofalówce, aż stanie się miękkie, dodaj do niego 1/4 kubka niskosodowego sosu sojowego (np. Gen-En, który znajdziesz na półce z produktami kuchni etnicznych) i szczyptę płatków suszonej papryki. Wymieszaj wszystkie składniki i użyj jako sosu do pełnoziarnistego makaronu albo jako dipa do maczania w nim smażonej w panierce piersi z kurczaka.

REKLAMA

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij