[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Lunch budujący mięśnie [posiłek potreningowy]

Ten zestaw zapewni Twoim zmęczonym mięśniom wszystko, czego potrzebują od razu po tym, jak dałeś im solidny wycisk.

makaron z kurczakiem Jeśli znudził Ci się brokuł - wybierz rukolę, oliwki i pomidory. (fot. Shutterstock)
1. Kurczak

Ile? 1 pokrojona pierś (grillowana lub ugotowana).

Dlaczego? Ten rodzaj drobiowego mięsa zawiera dużo białka z pełnym zestawem aminokwasów, a jednocześnie ma mało tłuszczu.

2. Makaron pełnoziarnisty

Ile? 100 g

Dlaczego? Daje Ci energię, pomagając odbudować zapasy glikogenu.

3. Czarne oliwki

Ile? Garść, pokrojone na kawałki.

Dlaczego? Czarne oliwki, dzięki odpowiednim proporcjom protein, węglowodanów złożonych i tłuszczy, spowalniają wzrost poziomu glukozy we krwi.

4. Mozarella

Ile? 6 małych kulek.

Dlaczego? Taka ilość nie tylko zwiększa dawkę białka, ale również pokrywa połowę zalecanego dziennego spożycia wapnia. Szukaj mozzarelli o zmniejszonej zawartości tłuszczu.

5. Liście bazylii

Ile? Garść.

Dlaczego? Są świetnym źródłem witaminy A, będącej kluczowym czynnikiem procesu syntezy protein.

6. Rukola

Ile? Garść, podarta w rękach.

Dlaczego? Jest bogata w wapń, witaminę C oraz żelazo, a na dodatek to świetne źródło kwasu foliowego korzystnie wpływającego na budowę mięśni.

7. Orzeszki piniowe

Ile? Mała garść.

Dlaczego? Zwiększają zawartość protein i minerałów, zwłaszcza magnezu.

8 Suszone pomidory

Ile? Garść.

Dlaczego? Zawarty w nich likopen przeciwdziała rakowi prostaty. Pamiętaj, by odsączyć nadmiar oleju, aby danie nie zawierało zbyt dużo tłuszczu.

Dressing

  • 1 łyżeczka gotowego pesto z bazylii
  • 2 łyżeczki oliwy z oliwek (extra vergine)
  • czarny pieprz

Kiedy ugotujesz makaron, przelej go zimną wodą, a gdy całkiem ostygnie, zmieszaj z sosem i dodaj pozostałe składniki. Zapakuj danie do pudełka i zjedz je po treningu. Właśnie wtedy Twoje mięśnie potrzebują dobrego paliwa.

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij